| CinevaNou a întrebat:

Ce inseamna daca un preot imi spune ca trebuie sa merg mai des la biserica?

16 răspunsuri:
NOname
| NOname a răspuns:

Probabil că vrea să-şi ia noul model de Ferrari.

| 愛日本 a răspuns:

Care preot? cel cu doua vile un mercedes si imbracat in aur? Probabil isi mai ridica o casa

| sabin89 a răspuns:

Păi, cum tu te duci cam rar pe acolo, iar preotul o fi observat că "cineva nou" a intrat in biserică, s-a gândit să-ți zică să vii mai des. Simplu, nu trebuie să însemene neapărat ceva.

| Holiday a răspuns:

Inseamna ca isi face treaba pentru care e platit, adica aceea de a incerca sa aduca cat mai multi creduli la organizatia de care apartine pentru a-i putea jecmani apoi.

| oprescudorin11 a răspuns:

Inseamna ca -ti comunica (chiar fara sa realizeze -asa a fost invatat sa zica la credinciosi) ca Credinta se capata prin staruinta.
Desigur ca el (preotul ) se poate gandi la profitul lui.
Vei face cum vei crede.

| Felys a răspuns:

In nici un caz nu i s-a facut dor de tine, poate esti din ala care cotizeaza si atunci se intelege de ce te cheama

| Croampa a răspuns:

Ca pur si simplu trebuie sa mergi, de ce trebuie sa insemne altceva?

| Dorugar a răspuns:

Cand un preot iti spune sa mergi mai des la biserica, asta desi Isus in Predicacde pe Munte cere tinerilor sa NU se duca la biserici, asta inseamna ca se confirma ceea cezice Isus despre preoti ...si anume ca preotii sunt slujbasii Mamonei.
Acum e randul tau sa alegi intre ce spune Isus in Biblie si ce zice acel slujitor al mamonei!
Tu ce alegi? Pe Isus sau pe mamona?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ca biserica are nevoie de fonduri.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Adica preotul are nevoie de bani. happy

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Doreste sa mearga in Tenerife, asa ca are nevoie de donatiile tale. Deci du'te in casa Domului. big grin

Răspuns utilizator avertizat
| corinelmik a răspuns:

Nu cred ca ti se cer bani cand intrii in biserica, mergi de cate ori ai timp desii nici eu nu mai sunt total de acord cu bisericile, inchinatul la icoane si alte inventii, dar mergi in casa Domnului si o sa te simti mai aproape de El.

| Mariusica13 a răspuns:

Inseamna ca: ori esti foarte pacatos sau te crezi satanist

| Etm a răspuns:

În ce context ți-a zis asta?