| anonim_4396 a întrebat:

Ce non religie ai?
Ateu pozitiv (tare): "Consider ca nu exista zei." (afirma ca nu exista)

Ateu negativ (slab): "Nu consider ca exista zei." (undeva intre "nu cred ca", "probabil nu exista" si "nu exista"; e o negare a zeilor, dar nu 100% sigura)

Agnostic: "Nu stiu daca exista sau nu zei." (impartial) UNII agnostici sustin ca nu se poate sti (ceea ce e cam fals).

Agnostici atei: "Nu consider ca exista vreo divinitate, dar nu neg posibilitatea."

ps una din variantele de mai sus sau daca aveti alta non alta religie scrieti

13 răspunsuri:
| MMihai a răspuns:

Citește și tu
http://www.TPU.ro/......om-banati/
Dacă se realizează visul acestei persoane, nu vei mai putea formula și posta întrebări la rubrica religie!

Deci ori te vei face creștin ori...fiind ne creștin trebuiești blocat, ( a bana barbarism din engleză, are sensul mai general „a interzice", dar e foarte folosit în spațiile de comunicare din internet, fiind prezent în multe mesaje tip, cu sensul particularizat „a bloca accesul" ), în conformitate cu dorința slugilor BOR-ului.

| Dumnezău a răspuns:

Agnostic panteist. Urmez invataturile lui Spinoza, monismul si panteismul.Adica inexistenta Creatorului(nu a Dumnezeului) in lumea asta, ar bloca intocmai existenta ei, pentru ca conceptia ce ma ghideaza e tocmai cea a lui Spinoza,''Deus sive Natura''.

| Woodenpints91 a răspuns:

Nu îmi pasă dacă există sau nu vreo divinitate.

La ce categorie mă încadrez?

| anonim_4396 explică (pentru Woodenpints91):

Ateu negativ (slab ca mine

| Necrophagist a răspuns (pentru Woodenpints91):

In apateism.

| n0matterman a răspuns:

Hai ca deja transformati ateismul intr-un trend...

| alecx4music a răspuns:

Alta intrebare mai stupida nu aveai?
Ex: Ce marca de hartia igienica folositi? (era mult mai interesant)

| anonim_4396 explică (pentru alecx4music):

De ce ai raspuns

| Bogdan727 a răspuns (pentru alecx4music):

Folosesc hartie igienica onda pentru ca este foarte fina si catifelata!laughing

| Inferno a răspuns (pentru alecx4music):

Nu folosesc. Frunzele sunt mai bune, nu crezi? laughing

| adulahfaapdoøjadjal a răspuns:

Agnostic ateu

| FemeileFac70LucruriCartofisi69 a răspuns:

Agnostic,curiosu' tatii

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Agnostica atee. Nu cred in divinitatile prezentate de diverse religii, dar cred ca exista o divinitate peste puterea noastra de intelegere.