| OctavianDanielMaria a întrebat:

Ce pare aveti ca Reza Aslan zice in ''Zelotul'' ca Jesus nu a mers apa? Zice ca asa a parut, datorita mareelor.

23 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Dacă este cineva, care încearcă să demonstreze că Biblia nu e reală, acela este un proroc mincinos ( scrie și în biblie). De proroci mincinoși e plină lumea, că să o ducă pe calea greșită.

Răspuns utilizator avertizat
| anonim_4396 a răspuns (pentru OctavianDanielMaria):

Lumea poate găsi tot felul de dovezi pentru a înăbuși un adevăr de mii de ani.La asta se pricep cel mai bine și în plus sunt ajutați de Satana care cu mare bucurie le oferă această putere.

Răspuns utilizator avertizat
| anonim_4396 a răspuns (pentru OctavianDanielMaria):

Satana îi ajută să afle doar adevărul plăcut lui, aș a încât să-i ducă pe calea greșită.

| anonim_4396 a răspuns (pentru anonim_4396):

Eu am zis că Satana ajută prorocii mincinoși să înlăture adevărul biblic cu un alt adevăr necurat.

Răspuns utilizator avertizat
| anonim_4396 a răspuns (pentru OctavianDanielMaria):

Adică calea spre moarte. Există două căi ce-a spre viata veșnică și fericire și cealaltă e opusul.

| anonim_4396 a răspuns (pentru OctavianDanielMaria):

Știu ce sunt, dar nu în totalitate că nu am vorbit cu unul personal și nici nu sunt unul.

Răspuns utilizator avertizat
| anonim_4396 a răspuns (pentru OctavianDanielMaria):

Biblia.

| anonim_4396 a răspuns (pentru OctavianDanielMaria):

Prorocii sunt oameni trimiți de Dumnezeu să-i transmită mesajele nouă.Dar doar de la Dumnezeu, nu din cunoștințele noastre.

Răspuns utilizator avertizat
| anonim_4396 a răspuns (pentru OctavianDanielMaria):

Ști prea bine, despre ce Biblie vorbeam.

| anonim_4396 a răspuns (pentru OctavianDanielMaria):

De acea ne atenționează, să ne ferim de cei mincinoși, cei necunoscători de Biblie, nu vor ști.

| anonim_4396 a răspuns (pentru OctavianDanielMaria):

De ce vorbești și pui des întrebări despre Biblie, dacă te îndoiești de ea?

Răspuns utilizator avertizat