| AvalohAlyn a întrebat:

Ce parere aveti?

Anita Moorjani s-a nascut in Singapore, intr-o familie de indieni, si la varsta de doi ani s-a mutat la Kong Kong unde a trait cea mai mare parte a vietii. In aprilie 2002 a fost diagnosticata cu cancer, iar in februarie 2006 a ajuns la spital, in coma, doctorii estimand ca mai avea doar cateva ore de trait. In timp ce se afla in coma, Anita a intrat in alta dimensiune, unde a experimentat o mare claritate a mintii, precum si o intelegere deplina a scopului ei pe pamant. Dupa 24 de ore, a iesit din coma si s-a refacut miraculos, vindecandu-se complet de cancer, eveniment care i-a schimbat radical viziunea asupra vietii.

Si mai zic unii ca experientele NDE sunt halucinatii, fantasme si nu stiu ce.

2 răspunsuri:
| doctorandus a răspuns:

Iar Baronul Munchhausen s-a scos din mlaștină cu cal cu tot, doar trăgându-se de propriul păr cu propria mână.

| Holiday a răspuns:

Da bre....si marmota invelea ciocolata...

E plina lumea de povesti din astea pe care din pacate unii chiar le cred...