| CapDeSfecla a întrebat:

Ce părere aveti despre oamenii care mărturisesc ca in timpul unei operații,accident,somn etc, si-au părăsit trupul si au ajuns in alte dimensiuni sau alte lucruri asemenea?

17 răspunsuri:
| danut a răspuns:

Am fost intr-o operatie care a durat sase ore fiind total anesteziat in acest timp (nici nu se putea altfel). In acel timp am fost ca si mort, nu am simtit NIMIC si m-am trezit a doua zi la reanimare. Cele spuse sunt doar vise de noapte nu ceva din perioada unor operatii, numai aiureli.

| RAY a răspuns:

Eu nu mi-am parasit corpul fiind in coma nici nu am fost in alte dimensiuni,eu de ce nu am fost? dar pot spune dupa revenire simti o stare de liniste,pace,halucinati auditive,nu stiu despre acele pers,stiu despre mine,un studiu facut in usa a dovedit faptul ca subiecti nu au recunoscut imagnea din salonul alaturat,practic e un mit asa ceva, plus ca in situatia aia creierul este bulversat, nu stii unde esti, ce se intampla, e ceva ce nu iti poti imagina

| gemeni6226 a răspuns (pentru RAY):

Si viitorul meu ginere care are exact varsta ta si a fost si el in coma la fel spune.Eu personal nu am patit.Dar mi-ar placea sa cred ca unora chiar l-i se intimpla.Si daca nu? si daca dincolo e neant? adica nimic nimic nimic? la fel e foarte bine pentru ca scapi de absolut orice suferinta.

sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Vise.

| Celcestietot a răspuns:

Ei spun adevărul.

| gemeni6226 a răspuns:

Eu cred deoarece cineva foarte tinar pe care l-am cunoscut ocazional si de atunci nu l-am mai vazut mi-a povestit despre asa ceva ca a patit in urma unui accident.Asta una la mine.Doi la mina cine practica yoga de foarte multi ani poate realiza acest lucru.

| doctorandus a răspuns (pentru gemeni6226):

Aha, si n-au furat inca planurile pentru iPhone 13?

| gemeni6226 a răspuns (pentru doctorandus):

Lollaughing)) sti ce? in lumea asta poti alege sa crezi ceva sau sa nu crezi nimic.Eu am crescut ascultind si citind mii de povesti.Am si acum cartile de povesti de cand eram mica si am n carti. Poti sa te ageti ca e real doar ceea ce vezi si ceea ce atingi sau poti alege sa crezi in ceva.Dar pe mine credinta in ceva mai bun mai frumos mai ciudat mai interesant mereu m-a ajutat sa ies din impasuri atunci cand nu era absolut nimeni sa ma ajute in situatii foarte grele din viata vizavi de oameni care nu reusesc sa creada in nimic si ajung bolnavi si depresivi.

| doctorandus a răspuns (pentru gemeni6226):

Este real in mod obiectiv ce se poate dovedi. Hic Rhodus, hic salta. Daca te poti decorporaliza si zbura in alte zone inseamna ca esti capabil sa furi planurile pentru iPhone 13. Daca nu poti, inseamna ca te lauzi degeaba cu puteri pe care nu le ai.

| gemeni6226 a răspuns (pentru doctorandus):

Dar eu nu m-am laudat.Am zis ca sunt persoane care pot acest lucru dar nu ii cunosc. Daca as cunoste unul doar unul care poate acest lucru nu as sta pe TPU ci as sta mereu de vb cu respectivul.

| doctorandus a răspuns (pentru gemeni6226):

Pai nu e musai sa furi tu planurile pentru iPhone 13, le fura altul. Asa ca: de ce nu s-a intamplat deja asta, daca sunt atatia oameni care se decorporalizeaza si zboara in ce loc vrea muschii lor?

| gemeni6226 a răspuns (pentru doctorandus):

Scurt: nu sunt interesati. Oamenii evoluati spiritual nu simt nevoia sa fure. Daca nu intelegi ca exista oameni evoluati care nu simt nevoia sa se coboare la asa ceva spiritual imi pare rau.De exemplu eu nu as fura pentru nimic in lume numai daca as fi amenintata cu moartea sau cu mutilarea.

| doctorandus a răspuns (pentru gemeni6226):

Lol. Stii de ce a avut CIA program de remote viewing? Ca sa incerce sa spioneze in mod paranormal. Bine, programul nu a produs nicio informatie secreta credibila, d-aia au si renuntat la el.

| gemeni6226 a răspuns (pentru doctorandus):

Multumesc de informatie.Eu nu prea stiu multe despre cia, nu prea citesc despre asa ceva recunosc.

| TamplaruAnisoara a răspuns:

Au fost si sunt creștini care au avut sau au ceva supranatural in ei, așa ca au avut, sau, au astfel de experiente fara sa treacă prin accident, coma, sau moarte clinica. La Dumnezeu totul este cu putință.

| Panamax a răspuns:

Este ca "secsul". Poti sa citesti sute de carti dar pana nu il practici nu stii nimic de fapt.
Poti sa-l faci si singur pana devii doctorandus, numai ca nu este acelasi lucru.

| pacatosulBogdan a răspuns:

Expresie liberă, dezvoltarea vorbirii.
Nu mi-aș baza credința pe astfel de relatări, ci pe adevărurile revelate ale Bisericii lui Hristos în Ortodoxie.