| Miguelito a întrebat:

Ce parere aveti voi despre pozitia Bisericii asupra Zilei Indragostitilor? Am citit articolul asta si chiar are dreptate.

http://mdurbanconstanta.blogspot.ro/......ioara.html

Răspuns Câştigător
NOname
| NOname a răspuns:

Mi-a plăcut concluzia: "...motivul pentru care fețele bisericești blamează sărbătoarea, este foarte simplu, preoții nu se aleg cu nimic. Toată lumea cumpără dulciuri, inimi de orice fel, animale de pluș, flori, vacanțe, bijuterii, haine, pantofi, cosmetice, numai la biserică nu mai vine nimeni. Păi cum dom'le, sărbătoare mondială numită SFÂNTUL Valentin, iar la biserică nu se cotizează deloc?!" laughing Aia-i!

| Gizăz a răspuns (pentru NOname):

Poate-s eu bleg, dar nu înţeleg cum asta e "poziţia Bisericii". Mie mi se pare că autorul face mişto de ambele în mod egal.

| NOname a răspuns (pentru Gizăz):

Mi-e lene să consult şi alte surse acum, dar la cât de absurzi sunt cei din BOR în general, citatele menţionate în articol chiar par autentice. Mulţi dintre fanaticii religioşi par troll-i fără o conştientă intenţie de a troll-a. Aşa le e gândirea.

10 răspunsuri:
| danay72 a răspuns:

Toate aceste sarbatori sunt fara nici un temei biblic.

Răspuns utilizator avertizat
| RAY a răspuns:

Eu in general cu poziitile n-am nimic, de data asta au dreptate, o zi a ipocriziei, cand iubesti isi arati iubirea zilnic

| T0T a răspuns:

Ce parere sa am? La ei e ziua mortilor. Ma insel?

| Miguelito explică (pentru T0T):

Eu zic ca sunt nebuni daca ingradesc o sarbatoare mondiala care promoveaza apropierea dintre oameni.

| Dorugar a răspuns:

Pai cum sa te astepti ca o institutie bazata pe minciuni care are ca obiect de activitate excrocheria si sarlatania, sa aiba o parere pozitiva despre o afacere sentimentala care nu este legata de minciuna religioasa sau diabolica biserica care il are ca Dumnezeu pe Lucifer, (asa cum singur se autodenumeste in Apoc 22.16).

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Biserica isi apara interesele.
Dar tot manipulare este si ziua indragostitilor.
O sa apara si ziua catelului, ziua pisicii, ziua mortului din sifonier, ziua mersului in chiloti, etc.
Cei cu mintea ingusta se lasa prea usor manipulati.

| Buresbista123 a răspuns:

Cred ca roul Bisericii in orice aspepct al societatii este daunator, un astfel de SRL nu ar trebui sa existe