| sheishappy a întrebat:

Ce se intampla daca speli cand e sarbatoare?

Răspuns Câştigător
| ErrorFound a răspuns:

Ai haine curate.

| Mădă0611 a răspuns (pentru ErrorFound):

laughing exact asta voiam sa scriu.

15 răspunsuri:
| costis a răspuns:

Se intampla ca nu mai respecti memoria celui sarbatorit si, cu timpul, iesi din comunitatea care tine sarbatoarea. De fapt ramai doar cu numele.

| danay72 a răspuns:

Conform Bibliei nimic.

| Musique a răspuns:

Te bate doamne doamne. sad

| milan9 a răspuns:

Orice pacat este un compromis facut, si orice compromis atrage un alt compromis, un alt pacat, si tot asa.
Si in cele zece porunci avem cateva mentionari referitoare la modul de cinstire a unei anumite sarbatori.

| sublime89 a răspuns:

Acelasi lucru care se intampla cand speli si nu e sarbatoare.

| oprescudorin11 a răspuns:

Se intampla ca ai rufele curate! Nu e bine?

| Lizzu a răspuns:

Nu poti sa spui ca dai funda unui raspuns la o intrebare despre care nici tu nu ai habar.
Nu poti da un premiu pentru ca nu exista raspuns la o asemenea intrebare aiurita pe care o pune toata lumea de sarbatori.

M-am saturat sa o aud si sa aud si raspunsuri la fel de aiurite la ea.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Cel mai simplu ar fi sa observi singura ce se intampla fara sa te lasi influentata de altii.
Nu trebuie sa fim fixisti. Exista situatii si situatii.
Daca este o urgenta si nu se poate altfel, sunt convins ca nimeni nu se supara daca spal in zi de sarbatoare.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu se intampla nimic, dar este pacat. Daca totusi a fost ceva urgent/grav, si nu ai avut cum altfel, este acceptabil.

| BlackSulphur a răspuns:

Oare ce se intampla... Poate se murdareste sapunul!

| ViseleSmulgGratii a răspuns:

Spune-i ma! Noi suntem preacrestinii, da' ce Dumnezeii mamii ei de treaba, sa stie lumea!

| ƤrÏncessØfƬheShadøws a răspuns:

Nimic.Ce sa se intample? Vor fi hainele curate si vei avea mai putina treaba ziua urmatoare.

| neneacelrau a răspuns:

In primul rand nu ai zis ce speli. Daca iti speli fata sau picioarele nu e bai. Daca speli rufe sau vase inseamna ca ai fost indolenta in restul zilelor. Pacatuiesti ce sa faci. Aia faci.

| ErrorFound a răspuns (pentru neneacelrau):

Sau inseamna ca n-ai avut timp. Indolenta se punea in timpul in care femeia statea toata ziua si toata noaptea in gasopodarie.
Acum, femeia are loc de munca, datorii, drumuri de facut, locuri de vazut...asa ca pleaca bai, inapoiatule!