| Fantome_Vanatorii_1905 a întrebat:

Crede cineva de pe aici ca Dumnezeu nu exista? Dar Satana credeti ca exista? Eu cred 50%-50%.Voi?

Răspuns Câştigător
| Mistic21 a răspuns:

Aici e pe crezute, dincolo va fi pe vazute!

20 răspunsuri:
| Inferno a răspuns:

Eu cred ca exista prostie, foarte, foarte multa prostie. Se punca ca si credinta religioasa?

| danay72 a răspuns:

Atat Dumnezeu cat si Isus sunt persoane reale.

| mODIN a răspuns:

Eu nu cred in nici unul

| Mistic21 a răspuns (pentru mODIN):

Aici e pe crezute, dincolo va fi pe vazute!

| RAY a răspuns:

Omul creaza bine si rau, iar dumnezeu si satana sunt doar parte din ipocrizia umana

| milan9 a răspuns:

Dumnezeu există iar ştiinţa vine să confirme acest lucru...

Un argument valabil pentru cei care doresc un suport sincer pentru credinţa lor în existenţa sacrului a fost oferit de un mare om de ştiinţă, Erwin Schrödinger, laureat al premiului Nobel pentru fizică cuantică.

| milan9 a răspuns:

- El a observat că volumul maxim al unei gene (particulă a materialului ereditar) poate fi cuprins într-un cub cu mărimea laturii de MAXIM 100 distanţe atomice – însumând astfel un număr de atomi cuprins între o mie şi un milion – în funcţie de tipul şi de mărimea atomilor).

- Tot el afirmă că este practic imposibil ca acest număr limitat să poată explica un comportament ordonat, să formeze o structură organizată, să posede un,, program" de autoreproducere completă, de redare a unui caracter, funcţie sau organ în organismul dezvoltat ulterior, un,, program" de coordonare cu celelalte gene, de gestionare a unui metabolism propriu etc…

- Automat, concluzia acestei realităţi, este faptul că existenţa şi manifestarea unei gene, şi prin translaţie – a vieţii în general, constituie, în faţa oricărei tehnologii avansate, o enigmă, un mister de neînţeles, o manifestare minunată a Sacrului, o amprentă discretă a Celui care se află în spatele cortinei...

| sublime89 a răspuns:

Nu exista nici d-zeu si nici satana. Ei nu sunt altceva decat o personificare a binelui si a raului, iar aceste concepte sunt doar rezultatul imaginatiei umane.

| Pricked a răspuns:

Cu alte cuvinte, tu ii intrebi pe cei de aici in cine cred: in Dumnezeu sau Satana.
Daca ai fi avut putina inteligenta, ti-ai fi dat seama de stupizimea intrebarii tale. Cine i se inchina lui Doamne, Doamne, stie ca si Diavolul exista acolo, undeva. happy

| Fantome_Vanatorii_1905 explică (pentru Pricked):

Ma scuzi nu cred ca ai luat tu la ambele bacalaoreata 10.Asa ca nu vorbi fara sa sti.Si am intrebat fiindca vreau sa vad parerile celorlalti dar na asa-i romanu in ziua de azi:NESIMTIT, unii.Si eu nu sunt roman sunt Sapniol care s-a nascut in Spania si a venit in Romania.

| Pricked a răspuns (pentru Fantome_Vanatorii_1905):

Eu spuneam doar ca intrebarea ta e fara sens. Nu stiam ca spaniolii reactioneaza asa de violent.happy

| Felys a răspuns:

Sunt doar inventiile unor oameni inapoiati

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Tu si juma' de site.

| dragos38 a răspuns:

Elohim la pedepsit pe ticalos, iar aghiuta a inecat pe ceilalti, spusese un om mai o dinioara/

| DarkAndDreary a răspuns:

Nu cred in dumnezeu.
Nu cred in satana.

| EnciclopediaProstiei a răspuns:

Pai daca crezi in D-zeu, crezi automat si in satana...si viceversa.
bineinteles ca sunt oameni care cred.

| T4zu a răspuns:

Hei salut. Eu unul cred ca Dumnezeu exista, dar exista si Satana. Deci da Dumnezeu exista si asta explica multe lucruri, pe care ceilalti (oamenii de stinta, filosofi, critici stupizi etc.) nu le-au gasit raspuns, raspunsul e in Biblie. Asta e "OPINEA" mea! si a multora.

| Fantome_Vanatorii_1905 explică (pentru T4zu):

Asa ziceam si eu dar ROMANIA iti sa-r in cap fara materie cenusie.

| Pricked a răspuns (pentru Fantome_Vanatorii_1905):

Varianta corecta e "sar", draga imigrant! happy

| Zeref a răspuns (pentru Pricked):

Draga imigrant laughing))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))) hahahaaaaaaaaaaaaaaaaaaa asta-i maxima! GG

| godge a răspuns:

Nici unul nici altul