Întrebare recomandată | Inferno a întrebat:

Credeti ca este normal ca preotii crestini, preoti ai unei religii ce se declara impotriva bogatiei, sa detina vile, BMW-uri si avioane F16?

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Doare prostia draguta?

29 răspunsuri:
NOname
| NOname a răspuns:

Nu.

http://www.tpu.ro/......aniei-are/

| sabin89 a răspuns:

Cred ca e normal. Se bazeaza probabil pe textul ala "Iubirea de bani este radacina tuturor relelor". Si atunci nu tin banii in buzunar, ii baga si ei in vile, BMV-uri...

| usuk a răspuns:

Cred, dar numai in cazurile in care preotii crestini, nu sunt chiar...crestini
[seriosi fiind, putem deduce ca nici "mijlocitorii" nu mai cred in "sfintire" cand dau de gustu' mertzanului si a bunastarii(fericirea in dumniezau cica.lol)]

| anonimg a răspuns:

Gresit. Eu as vrea sa aiba navete spatiale. Sa se duca cu ele pe marte sau pe luna si sa se mai intoarca de acolo cand ii voi chema eu. happy

| sublime89 a răspuns (pentru anonimg):

Ar fi chiar pacat sa contaminam planeta Marte cu ei.

| milan9 a răspuns:

F16? happy De ce te-ai oprit aici si n-ai spus de navete spatiale?

Cat priveste bmw-uri nu ai sa vezi asa ceva...

| milan9 a răspuns:

De bmw-uri nu poate fi vorba decat de vreo exceptie, de care nu-ţi fa tu griji, ca a avut grija presa sa o prezinte deja de 100 de ori!
Dar e incorect sa generalizezi problema aceasta fara sa ai o statistica.

| milan9 a răspuns:

Cât priveste in general masinile mai scumpe, sunt doar cateva astfel de masini de protocol in toata tara.
Le numeri pe degetele...

| sublime89 a răspuns:

God will make you rich, BUT, he just wants you to give me a few dollars first.

http://www.youtube.com/watch?v=EsoC10TFCy4

| oprescudorin11 a răspuns:

Da! Este normal! Nu sunt sfinti, doar slujbasi! Daca sunt bine pregatiti sau nu?, e alta problema. Au dreptul si ei ca si tine sa fie hoti!

| oprescudorin11 a răspuns:

Unii au si palate! Asa pot gandi la morala mai puti frustati ca tine disparandu-le macar pacatul invidiei.

| Exilee a răspuns:

Avioane F16 laughing

Ma asteptam sa aduci dovezi in sustinerea afirmatiilor tale. Poza nu are nicio relevanta, ba chiar este si editata.

| Exilee a răspuns:

AVioanele F16 sunt utilizate de catre soldatii armatei romane. Tu chiar crezi ca se pot pilota asa una-doua. Acestea nu sunt accesibile oricui. Sa nu mai adaug faptul ca necesita niste studii in materie de fizica pentru a pilota un avion, niste examene se dau si oricum sunt sceptic in aceasta privinta. Cat despre BMW-uri nu am vazut decat o fotografie ( si aia presupun falsificata), iar vilele... o locuinta.
( imi dau 3 palme pentru ca in aceasta privinta nu ma pot pronunta)

| Moisie a răspuns:

Hai sa iti arat cum era mai corect sa pui intrebarea!
Vi se pare normal sa fiti crestini si bogati atunci cand "dumnezeul" vostru, Isus spune CLAR ca mai usor se va strecura o camila printre urechile acului, decat sa ajunga un om bogat in RAI?

| Kalla a răspuns:

Nu este normal.Mesajul lui Hrostos este sa fii indiferent la bunurile materiale. Iisus era sarac si era imbracat cu carpe.Un slujitor a lui Dumnezeu ar trebui sa nu dea importanta la bogatiile pamantesti.

| LordBolton a răspuns:

Cu BMW-uri si vile te cred. dar chiar F-16 laughing

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Este normal sa detina ce-si permit din leafa de preot. Mai mult de-atat e inselaciune.

| Scarbo a răspuns:

Patriarhul Daniel e mai bogat ca si Becali...

| anonim_4396 a răspuns (pentru Scarbo):

Http://www.youtube.com/watch?v=HttxC4gBciI :))

| Scarbo a răspuns (pentru anonim_4396):

Nu doar asta, patriarhul are o avere care se estimeaza la 10 miliarde de euro, si mai are inca 200.000 hectare, daca ar vinde si hecatarele ar fi mai bogat ca bill gates.

http://www.academiacatavencu.info/......orbes.html

| MultPreaInteleptulTractorist a răspuns:

N-am vazut inca preoti cu F16 dar nu mi se pare normal sa detina bolizi de lux si conace in zonele importante ale capitalei (sau a marilor orase)

| Mămăligă59 a răspuns:

Tu ce crezi, ni se pare normal?

| NoOneKnow a răspuns:

Preotia a devenit o meserie si o afacere, nu mai e ce a fost.

| K4sZz a răspuns:

Nu mi se pare normal. Sunt de parere ca ei fura mai mult decat parlamentarii laughing nu toti

| trisha88 a răspuns:

Nu mi se pare normal

| Dreamer12345 a răspuns:

Asta e ortodoxismul, nu ai ce sa faci in privinta asta, mai bine nu-ti bate capu, si nu te stresa pe chestii absurde oricum nu ai ce sa faci.

| xS3KeRx a răspuns:

Da funda aia mai repede daca vrei sa-ti raspund! laughing rolling on the floor)) happy :'( :\)

| RazvanCobra500 a răspuns:

Mie nu mi se pare ca e normal acest fapt mai ales ca sunt preoti si ei sunt cu religia nu cu bani. Fundita?