| Florazul15 a întrebat:

Credeti ca Iisus i-a iubit si i-a iertat pe Caiafa si pe ceilalti preot cae l-au condamnat?

8 răspunsuri:
| danbnz a răspuns:

Isus ierta pe oricine.

| Florazul15 explică (pentru danbnz):

De ce?

| Florazul15 explică (pentru danbnz):

Puteai sa ii faci orice, sa te porti urat cu el ca tot te ierta?

| RAY a răspuns (pentru Florazul15):

Nu,dacă înjuri Sf duh nu te iartă

| RAY a răspuns:

Singurul care a dat vina pe evrei a fost gunoiul de Pavel, ca Iisus nu a dat vina pe aia, le mai făcea farisei și le critica la nervi, el știa totul, juca într o sceneta scrisa chiar de el

| Florazul15 explică (pentru RAY):

Inseamna ca nu e atat de bun cum il cred unii

| RAY a răspuns:

Danbz Iisus nu iartă nimic, tot ce fac, fac doar prin tatăl, fiul omului nu poate întra decât tatăl nostru care este în ceruri, Iisus nu a spus ca este superior lui dz sau ca sunt egali

sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Da.