| SaveTheNature a întrebat:

Credinciosii ar trebui sa fie fericiti. De multi stau tristi, mai ales in biserica?

14 răspunsuri:
| EmaS a răspuns:

Bucuria este roada Duhului Sfant.Ea nu este dependenta de imprejurari sa evenimente. Ea vine de sus.

| Polaris a răspuns:

Fericirea constantă mi se pare un semn al ignoranței.

| seagate a răspuns:

Nu o sa-ti dai seama niciodata in ce parte s-a dus trenul doar uitandu-te la sine.

| 4b a răspuns:

Banii nu pot cumpara chiar orice...

| 4b a răspuns:

Daca nu ai grija de cei pe care ii iubesti, mai devreme sau mai tarziu, te vor parasi...

| 4b a răspuns:

What the...asa percepi tu iubirea?!

| 4b a răspuns:

La ora asta, chiar nu-mi arde de glume...

| 4b a răspuns:

Mno bine, vrei sa ma jur?laughing

| BogdanelululTheGodfather a răspuns:

Nu ii raspunde. E fana OTV.

| SaveTheNature explică (pentru BogdanelululTheGodfather):

Nu sunt "fana"(f) OTVwinking Sunt "fan" (m) anti-sistem. In general votez cu 'al mai urat. Asta mi-e telul nu ma conformez cu "cei destepti"winking, Sac sac!laughing.

| Leutzbv a răspuns:

Ptr ca au impresia ca Dumnezeu se uita la fata omului...Cu cat pari mai pios cu atat esti mai bine vazut de Dumnezeu. Dar El se uita la inima si nu la fata omului!

| Mariinaa a răspuns:

Mai bine e spus ca stau seriosi, ca doar nu te-apuci si razi cand incepe sa cante preotu' "Vesnica pomenire".Sa fim seriosi!

| danyinotatoru a răspuns:

Nu stau tristi, stau atenti la slujba. Unii poate sunt tristi, poate regreta unele fapte care le-au facut.

| myblackrose a răspuns:

Daca pe pamant vom suferi( exemplul Dreptului Iov), in cer ne va rasplati Dumnezeu toata suferinta.
Si inca ceva, inceputul intelepciunii este frica de Domnul, iar suferinta te aduce aproape de Domnul, te face sa vezi cu alti ochii lumea aceasta, pentru ca viata e un pastel de culori, iar rozul devine uneori negru si invers.