| AvalohAlyn a întrebat:

Crezi ca exista viata de apoi? Dar iti doresti sa existe mai ales?

3 răspunsuri:
| danut a răspuns:

Existenta unei vieti ULTERIOARE mortii nu este apanajul omului ci a lui Dumnezeu, asa ca fie vrei sau nu dupa moarte vine o reanviere si Judecata sau Viata eterna in Univers.

| Lostlyric a răspuns:

Nu mai exista viata de apoi. Pur si simplu nu vei mai exista.

| ionutionut333 a răspuns:

E usor sa crezi ca dupa ce vei muri vei disparea, dar cand vei fi pe patul de moarte si vei sti ca vei muri si iti va trece gandul prin cap : Daca Dumnezeu exista si la ce pacate voi avea voi fi chinuit pe veci? ce vei mai face in acele clipe? nu te va mai ajuta nimeni! eu spun sa deschizi biblia macar odata doar de curiozitate sa cunosti care este adevarul.