| OctavianDanielMaria a întrebat:

Cu cine a facut copil Elisabeta, verisoara Mariei, mama lui Jesus?

24 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Cu preotul Zaharia.

Răspuns utilizator avertizat
| anonim_4396 a răspuns (pentru OctavianDanielMaria):

Da...dar avea și viață de familie.

Răspuns utilizator avertizat
| anonim_4396 a răspuns (pentru OctavianDanielMaria):

Zaharia era tatăl lui Ioan...cel biologic...iar concepția și nașterea lui Ioan botezătorul a fost o reală minune, pentru faptul că părinții lui erau înaintați în vârstă, iar Elisaveta infertilă.

| anonim_4396 a răspuns (pentru OctavianDanielMaria):

Https://dexonline.ro/definitie/z%C4%83misli
Conceput.

Răspuns utilizator avertizat
| anonim_4396 a răspuns (pentru OctavianDanielMaria):

Scrie că era "înaintată în vârstă", deci probabil, biologic vorbind, nu mai putea fi mamă. (LUCA 1:18)

Răspuns utilizator avertizat
| iurii75 a răspuns (pentru OctavianDanielMaria):

"Nu. El era la templu." - te contrazici.
"23. Şi când s-au împlinit zilele slujirii lui la templu, s-a dus la casa sa.
24. Iar după aceste zile, Elisabeta, femeia lui, a zămislit şi cinci luni s-a tăinuit pe sine, zicând:''
Este nevoie sa subliniez - "s-a dus la casa sa" și " după acele zile"?

Răspuns utilizator avertizat
| iurii75 a răspuns (pentru OctavianDanielMaria):

Și?
A fost în templu îngerul, că doar i-a anunțat mesajul. Dar pe urmă a plecat acasă Zaharia, și a conceput soția lui tot după ce a plecat acasă.

Răspuns utilizator avertizat
| iurii75 a răspuns (pentru OctavianDanielMaria):

Ce " nu, nu"?

Răspuns utilizator avertizat
| iurii75 a răspuns (pentru OctavianDanielMaria):

Și ce demonstrează fragmentul reprodus de tine?
Poți să-ți duci gândul până la sfârșit?

Răspuns utilizator avertizat
| iurii75 a răspuns (pentru OctavianDanielMaria):

Reproduc.
"23. Şi când s-au împlinit zilele slujirii lui la templu, s-a dus la casa sa.
24. Iar după aceste zile, Elisabeta, femeia lui, a zămislit şi cinci luni s-a tăinuit pe sine, zicând:''
Este nevoie sa subliniez - "s-a dus la casa sa" și " după acele zile"?

Răspuns utilizator avertizat
| iurii75 a răspuns (pentru OctavianDanielMaria):

Delirezi.