| OctavianDanielMaria a întrebat:

Cum a reusit Aaron sa faca vitelul turnat din aur intr-o noapte?

37 răspunsuri:
| Antisistem11 a răspuns:

Mai important e respectul pe care îl aveau evreii pentru zeitatea iahve.cum pleca moise cum se închinau la cine stie ce.asta da respect.

Răspuns utilizator avertizat
| NaibaStieSiAltcevaAMuritIeri a răspuns:

Evreii se închinau mereu la idoli și tot ei zic ca sunt aleșii? rolling on the floor Cu ajutorul lui Dumnezeu, logic. De ce? Ca sa aibă motiv pentru a ii tine pe evrei 40 de ani în desert rolling on the floor

Răspuns utilizator avertizat
| NaibaStieSiAltcevaAMuritIeri a răspuns (pentru OctavianDanielMaria):

Ce vrei sa insinuezi prin aceasta întrebare?

Răspuns utilizator avertizat
| NaibaStieSiAltcevaAMuritIeri a răspuns (pentru OctavianDanielMaria):

O fi mers în cerc 40 de ani rolling on the floor

| iurii75 a răspuns (pentru OctavianDanielMaria):

Delir că de obicei!
De unde ai luat-o că la făcut într-o noapte?
Nu le-a luat 40 de ani să străbată deșertul, ajunseseră repede la destinație, dar deoarece se răzvrătiseră au locuit în pustiu 40 de ani.

Răspuns utilizator avertizat
| iurii75 a răspuns (pentru OctavianDanielMaria):

Că ești cu handicap știu de demult, nu mă mai miră aberațiile tale.
Se vede că înainte de a citi ceva, fumezi din abundență și ca rezultat și halucinații văzând ceea ce nu scrie.
Eu de exemplu citesc că au strâns aurul, a făcut vițelul (ținând cont cum te uiți la porțile noi- era rudă cu tine), a construit un altar și a zis că MÂINE va fi o sărbătoare. Dar doar o minte bolnavă poate hotărî că această înseamnă precum că toate detaliile sau petrecut într-o zi.
'Deci Moise a stat 40 de ani pe munte?"- da ești prost cu totul, nu glumă. Repet, din Egipt până la țara promisă au ajuns relativ repede, dar deoarece său răzvrătit, nu li sa permis acelei generații să intre ci au locuit în pustiu 40 de ani până că au murit toți din acea generație în afară de Iosua și Caleb.

Răspuns utilizator avertizat
| iurii75 a răspuns (pentru OctavianDanielMaria):

Urgent adresează-te la medic, chiar dacă e deja târziu...
Dragă varză, când a zis Aaron că MÂINE va fi o sărbătoare? După ce a fost gata vițelul și altarul! Deci varză crede că dacă zici cuvântul "miraculos" mâine, asta înseamnă că tot ce s-a întâmplat.mai înainte a fost într-o singură zi? rolling on the floor
Dar fii liniștit, nu mă supăr pe verze stricate, nu are rost. rolling on the floor

| iurii75 a răspuns (pentru OctavianDanielMaria):

Varza are un "ciocan" dar nu și creier, de aceia nu mă miră aberațiile verzei și incapacitatea de a înțelege ce citește, și anume că potopul a fost hotărât cu 120 de ani înainte de a fi adus, cu 20 de ani înainte că Noe să aibă fii. Lui Noe poruncă de a construi i-a fost dată când fii erau deja căsătoriți, iar cu 7 zile înainte i s-a spus să intre în arcă care deja era gata.
Dar acestea ( și multe altele, mai exact cam toate celelalte) sunt prea complicate pentru o varză stricată.

Răspuns utilizator avertizat
| iurii75 a răspuns (pentru OctavianDanielMaria):

Ți-am explicat nu o dată pe degete că pentru proști, dar varza tot na înțeles. Nici nu mai trag atenție la aberațiile tale.

Răspuns utilizator avertizat
| iurii75 a răspuns (pentru OctavianDanielMaria):

Verzei împuțite i se pare că toți sunt că ea? rolling on the floor

Răspuns utilizator avertizat
| iurii75 a răspuns (pentru OctavianDanielMaria):

"Ma amuza unul care face pe prostul ca sa scape" - deci te amuzi de propria prostie? rolling on the floor

Răspuns utilizator avertizat
| Afhhhmm46 a răspuns:

L-a ajutat Satan.

Răspuns utilizator avertizat