| OctavianDanielMaria a întrebat:

Cum de era pregatit Aaron pentru topirea aurului ca sa faca vitelul de aur? Inseamna ca Aaron stia ca poporul ii cere sa faca vitelul? Se pare ca Aaron era mare mester in sculpturarolling on the floor Stai ca poporul nu i-a zis ce sa faca, Aaron a facut vitelul, pentru ca asa si-a imaginat zeii. Deci Aaron era pagan.

1 răspuns:
| Incredere1 a răspuns:

Pai imagineazati ca ei au fost in Egipt. Cultura zeilor o avut o influenta asupra lor. Sa prelucreze aurul or facut fiindca si vasele sfinte si chivotul lor prelucrat tot in pustie