| Steregoi a întrebat:

Cum de s-a stricat atat de mult lumea la cap incat crede ca o floare galbena cu cinci petale simetrice a aparut fara interventia unui creator?

12 răspunsuri:
Răspuns utilizator avertizat
| raMLesS a răspuns:

Daca tot crezi intr-un creator si nu crezi in evolutie, de ce a facut Dumnezeu peste 11.000 de specii de furnici, vreo 70.000 de specii de paianjeni, peste 20.000 de specii de albine, si exemplele pot continua?
Nu are nici o relevanta, nici o logica, de ce ar face chestia asta? Nu se putea limita la cateva zeci de specii? Restul speciilor fac exact acelasi lucru.

Răspuns utilizator avertizat
| Steregoi explică (pentru raMLesS):

Pentru ca Dumnezeu e vesnic fara inceput si fara sfarsit si e logic sa-I placa diversitatea.

| Steregoi explică:

Meriti ignore. Aberezi.

| wpetterssone a răspuns:

Este scris că oamenii vor crea idei și vor spune că ele sunt adevărul. Omul nu are puterea de-ași da singur seama de ceea ce este adevărat. Deci, pentru a afla care este adevărul, trebuie să citești mult. După ce termini de citit materiale din mai multe domenii, și înțelegi care este adevărul, tu alegi dacă faci schimbări în viață ta și pe ce cale vrei să mergi.