| Brunetha_Cristina_1996 a întrebat:

Cum pot blestema o persoana pe care am iubit-o sa nu mai aiba parte de iubire niciodata daca se desparte de mine din cauza celui mai bun prieten?

Răspuns Câştigător
| JackR a răspuns:

Daca abordezi problema asa, sunt tentat sa zic ca nu are rost sa-l blestemi. A facut-o altcineva mai demult si bietul om te-a intalnit pe tine!

26 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Ai grija, ca ceea ce doresti altora, ti se intoarce tie inzecit!
Asta esti tu, nu-i asa?
https://www.facebook.com/....../photo.php
Foarte interesante conversatia ta cu restul lumii... pe pagina asta, cu poza ta!

| Darius001 a răspuns:

Nu trebuie sa te blestemi, roata se intoarce

| darrio2007 a răspuns:

Lasa timpul sa rezolve problema. Cum a procedat cu tine la fel va proceda si cu altele.

| xerxes1 a răspuns:

S-a intamplat pentru ca ai meritat-o.
Asa functioneaza chestiile astea.
Candva ai procedat la fel.In alt univers in alta era nu conteaza.Doar ca nu putem scapa de ele pana nu platim cu aceeasi moneda ca sa intelegem raul facut.
Cu cat accepti mai repede realitatea cu atat suferi mai putin.

| xSega a răspuns:

Mai sunt oameni care cred în blesteme si vrăjitoare în 2018?

| AdrianoAdi77 a răspuns:

Pot spune ca am trecut prin ceva asemanator, nu-i nevoie sa blestemi persoana respectiva pentru ca va patii fix acelasi lucru care ti-la facut tie. Ai putina rabdare si ai sa vezi happy

| Raducons a răspuns:

Dragoste cu sila nu se poate.
Daca functionau blestemele iti dai seama ce pateau unii oameni, sefi, politicieni si le merge foarte bine.
Mai bine iti gasesti pe altcineva sau daca tii mult la acea persoana incearca sa ii atragi atentia din nou.

| totuldesprenaturasiaventura a răspuns:

Ti am trimis mesaj

| MihaiNicu23 a răspuns:

Blestemele nu ajuta la nimic, nu se va intampla nimic daca blestemi.

Răspuns utilizator avertizat
| mgtow a răspuns:

Vi la mine si iti trece necazul scapi de Romania de olguta laughing si dragnea

| Golyat18 a răspuns (pentru xSega):

Ha si inca cati!

| Golyat18 a răspuns (pentru xerxes1):

Cum? Daca e intr-adevar e o pedeapsa atunci de ce nu stie? Cand inchizi un om ii spui de ce o faci ca sa se repare ceva?
Ei atunci spiritul universului/legea dreptatii sau cum o numesti tu de ce nu imi spune?

| Violleta2022 a răspuns:

Asta esti tu, nu-i asa?
https://www.facebook.com/....../photo.php
Foarte interesante conversatia ta cu restul lumii... pe pagina asta cu poza ta!

| anonimg a răspuns:

Intr-adevar, dragostea cu sila nu se poate. Inimile oamenilor sunt schimbatoare atat de mult ca nici noi nu le cunoastem.
Ce a fost intre voi nu a fost dragoste, ci pasiune, oricat de mult efort si suferinta au fost investite in aceasta relatie.
Si in plus de asta, este mai bine ca a facut acest lucru acum mai devreme si nu mai tarziu. Mai mult de atat, in astfel de situatii se descopara caracterele oamenilor: lipsa dragostei lui fata de tine, si ura ta fata de el.
Sfatul meu este sa lasi lucrurile in felul acesta daca voi nu erati pregatiti de casatorie. Se numara pe degete relatiile care dureaza si nu sunt facute in scopul casatoriei.
In astfel de situatii, nu doar pentru ca si durerea ta sa fie mai mica, este bine sa vezi care este si partea ta de vina in aceasta despartire. In felul acesta istoria nu se va mai repeta.
Sa nu-l urasti; ci daca-l iubesti lasa-l sa aleaga. Ar fi fost mai rau daca erati o familie si mai erau si copii. Divorturile sunt la ordinea zilei; iar cele care nu sunt, asta nu inseamna neaparat ca familiile traiesc in dragoste. Si asta pentru ca oamenii confunda pasiunea cu dragostea. Dragostea se poate afla numai atunci cand cunoastem pe Dumnezeu. Cand vom iubi ca El, doar atunci putem sa spunem ca iubim. Si fara El nu putem sa iubim cu adevarat. Daca ne vedem astfel, atunci ne putem abandona in mainile Sale si El ne va putea ajuta. Cauta sa vezi lucrurile prin ochii Lui, si in inima ta se va asterne pacea.

| Steregoi a răspuns:

Daca continui cu aceste dusmanii, resentimentele te vor consuma. E pacat sa blestemi.

| Raducons a răspuns:

Toti cred ca avem tendinta sa blestemam pe cineva care ne face rau, mai ales daca nu ai posibilitatea sa te razbuni in niciun fel, atunci apelam la asa ceva, dar nu au nicio valoare blestemele, poate sa afecteze pesoana respectiva doar daca aude ce îi doresti.

| Lioana a răspuns:

Nu e bine ce vrei sa faci.
Atunci când dorești răul altei persoane blestemul se poate întoarce împotriva ta.

| DroIja a răspuns:

Eu te-aș face user-ul anului! SME dacă nu! Bravo! Alo, adminii?

| SG1995 a răspuns (pentru Golyat18):

Teoretic Karma e relatia cauza-efect nu vreo pedeapsa divina.

| xerxes1 a răspuns (pentru Golyat18):

Spiritul universului ne vorbeste tot timpul. Unii il aud altii nu.

| Golyat18 a răspuns (pentru xerxes1):

Eu nu il aud poate ca sunt venit din alt univers.
Dar sincer nu as vrea sa-l aud nu vreau sa fiu scizofrenic. laughing

| xerxes1 a răspuns (pentru Golyat18):

Ai grija ce iti doresti.

Răspuns utilizator avertizat
| SG1995 a răspuns (pentru Golyat18):

Nu se refera la auzi fizica, crede-ma fie ca ii spui Dumnezeu, fie Univers, Natura gaseste mereu moduri sa ne vorbeasca.

| DeyCj a răspuns:

laughing)).Blesteme... Hai să fim realiști.Nu există blesteme, ci există doar manipularea energiei de către o persoană care știe ce face(știe manipula energii, și asta nu o știe face oricine!) aspura altei persoane ce acceptă involutar acest schimb de energie.
Pe scurt, magia, și tot ce oamenii cred că e supranatural, real e doar știința de a face x lucru cu energia generată, în acest caz de gândul tău. Dacă crezi că ești suficient de evoluată spiritual să poți manipula energii, atunci întrebarea ta deja are un răspuns.
Atenție însă, dacă nu știi cum se face lucru ăsta, și nu ești 100% sigură că te aflii pe un nivel superior de evoluție spirituală, versus „vicitma" ai șanse ca ceea ce transmiți să se-ntoarcă la tine și să te lovească cu acceași forță cu care ai transmis energia respectivă.
Conform principiului fizicii care spune clar că orice acțiune are și o reacție egală ca intensitate cu forța cu care acțiunea a fost transmisă, dacă acțiunea ta ricoșează în scutul energetic al victimei, iar scutul tău energetic nu e mai puternic decât al „vicitmei" atunci tu vei fi cea „blestemată" tu de tine însăți.
De asemenea, chiar dacă „victima" acceptă schimbul de energie, tu trebuie să te asiguri că scutul tău energetic e suficient de bine consolidat încât să reziste la „recool-ul" acțiunii tale.
Manipularea energiilor e ca și cum ai trage cu arma.