| OctavianDanielMaria a întrebat:

Cum se face ca dacii nu credeau in Dumnezeu, ci in Zalmoxis? Ca doar daci sunt strabunii nostri.

12 răspunsuri:
| Mayar a răspuns:

Pentru ca nu au ajuns inca apostolii la ei. Insa a ajuns apostolul Andrei in tara noastra pentru a propovadui cuvantul lui Dumnezeu tocmai din acest motiv.
Este explicat in istoria religiilor.

Răspuns utilizator avertizat
| Mayar a răspuns (pentru OctavianDanielMaria):

Atunci traiesti in alta lume, nu cea reala

Răspuns utilizator avertizat
| Werrich a răspuns:

Cand a venit Apostolul Andrei in ceea ce este astazi Romania ce crezi ca a gasit, nu daci?

Răspuns utilizator avertizat
| catalynx a răspuns:

Eu zic ca si unii si altii au gresit ca au crezut fie in dumnezeu fie in zalmoxis

| Whateverrr a răspuns:

Si ce daca sunt strabunii noștri? Asta nu inseamna ca le stiau pe toate happy

Răspuns utilizator avertizat