| OctavianDanielMaria a întrebat:

Cum si-a construi Cain cetatea? Cu ce muncitori si materiale?

17 răspunsuri:
| sierra1 a răspuns:

Probabil a apelat la o firmă contractoare (sau vrei să ne spui tu adevărul?)

DoarBogdan
| DoarBogdan a răspuns:

Cu rabdare laughing

| Nilsson a răspuns:

Era greu tare pentru un om în toată firea să își construiască o colibă și un zid de pietre în jurul ogrăzii să nu între fiarele sălbatice peste el.

Răspuns utilizator avertizat
| Nilsson a răspuns (pentru OctavianDanielMaria):

"Cetate este un termen general care definește o construcție înconjurată de ziduri cu rol de apărare."

"În limba română, cetate poate însemna orice formă de fortificație..."

Ar fi bine dacă ai citi și tu ce îmi trimiți în link-uri.

Sau poate nu înțelegi ce citești, starea de leșin în general este o consecință a vascularizării proaste a creierului.
Eu m-am convins demult că creierul tău nu este irigat cum trebuie.

Răspuns utilizator avertizat
| Nilsson a răspuns (pentru OctavianDanielMaria):

Cetate reprezintă un termen relativ care desemnează o așezare fortificată izolată, așa cum oraș poate fi și Berești care are 5000 de locuitori (fiind mai degrabă o comună) dar și New York, care are 20 de milioane.

Dacă la fiecare răspuns al meu tu mai pui încă 7 întrebări, nu sunt nebun să intru în acest joc.

Răspuns utilizator avertizat
| Nilsson a răspuns (pentru OctavianDanielMaria):

Așa cum mărimea nu contează pentru a defini un oraș, tot așa mărimea nu contează nici pentru a defini o cetate.

| marinaru777 a răspuns:

De la Dedeman

Răspuns utilizator avertizat
| marinaru777 a răspuns (pentru OctavianDanielMaria):

Asa intrebare asa raspuns, bine ca nu ai intrebat cum ii chema pe fiecare muncitor in parte sau care a pus piatra de temelie.