| Vlad_Trofin_1989 a întrebat:

Cum va definitii identitatea nationala? Intrebare adresata celor mai activi useri din domeniul contra-religie/contra-ortodoxism? Asta in cazul in care aveti asa ceva.

9 răspunsuri:
| мιнαɛℓα36 a răspuns:

Altul cu probleme de identitate. Interesante campanii incercati pe net.
Uite un exemplu de nationalist, crestin, frustrat si in plus, analfabet:
http://i.imgur.com/FZxjxu9.jpg

| danut a răspuns:

Adica dumneata spui cam asa: daca nu esti ortodox, nu esti roman? Specifica, fi mai "la obiect".

| OnuOnulică a răspuns:

Identintitatea?
Pur si simplu nici nu trebuie.

| Mădă0611 a răspuns:

Am o curiozitate, esti fiu de preot/ai ceva preoti in familie? Asta cu neortodocsii sunt impotriva tarii lor e o porcarie mai mare decat porcaria aia care cica ar costa 4 miliarde de euro sau dolari, pe care numai preotii o spun, la fel cum spun ca neortodocsii sunt posedati, astfel instigand oamenii la violenta, nu direct, astia sunt fiii lui dumnezeu, fanii lui Iisus. oh go on
Sunt romanca si daca ar fi dupa mine, ar exista o singura tara, pentru asta ar trebui sa-l creez pe Superman ca sa faca ordine pentru inceput, eh, tot raul spre bine. big grin

| besleaganicolaecosmin a răspuns:

Nu-i mai zgandari ca sunt multi care nu stiu imnul

| sublime89 a răspuns:

Vrei sa spui ca daca nu esti religios nu poti fi roman, sau ce? Si e treaba fiecaruia ce se considera. Nu mai traim intr-o lume in care fiecare om e obligat sa aiba o apartenenta la un popor sau un stat. Cel putin nu 100%. Poate unii se definesc ca cetateni ai planetei pamant, si nu-i intereseaza altfel de diferentieri care se fac intre oameni. Nationalismul si religia nu sunt bune. De fapt sunt responsabile pentru aproape toate razboaiele din istoria omenirii.

| Alphawolf a răspuns:

Religia/ortodoxismul este cu rolul de a impune adevarul? Esti constipat!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Religia nu tine de identitate nationala ci de prostime. Daca identitatea ta nationala e reprezentata de prostie atunci intrebarea ta e justificata. Ma refer la ortodoxism in special. Mai sunt si religii care nu reprezinta un atac asa are la adresa logicii deci nu vreau sa generalizez.

| adrian1419 a răspuns:

Roman nu inseamna ortodox.Eu sunt roman, dar nu sunt fan Iisus.