| Moisie a întrebat:

Cum va explicati faptul ca absolut toate curvele si toti criminalii din Europa au fost botezati in religia crestina, iar cel mai mare criminal in mase, pe nume Stalin, a fost preot ortodox?

19 răspunsuri:
| milan9 a răspuns:

Stalin a fost scandalagiu ca tine si a fost dat afara din seminar de nemernic ce era...
Nu fi mai tendentios decat prevede legea! Stalin a fost comunist inrait si nicidecum crestin...

| Moisie explică (pentru milan9):

Minti ca o gazeta crestina, si pe deasupra nici nu intelegi nimic!
Stalin a fost la baza crestin doar ca a schimbat crestinismul pe religia comunista pe aceleasi motive pentrub care Pavel a devenit din mozaic crestin, in plus de asta el a devenit Dumnezeul religiei comuniste tot asa cum Christosul a devenit Dumnezeul religiei Luciferico-crestine, faptul ca tu si altii nu aveti capacitatea sa intelegeti ce e aia religie comunista, este treaba voastra si dovedeste ca nu va mai functioneaza bine rotitele.

| Marian001 a răspuns:

Nu te temi,ca te va trazni Dumnezeu,asa cum vorbesti urat de El? Daca nu ar fi Dumnezeu nu ai fi pe lume, nu ai deschide ochii niciodata.Ce tot te iei de crestini? Scrie in Biblie ca va veni satana pe pamant, ala esti tu ma, ai venit deja, tu si "confratii tai". Esti batut in cap.

| mODIN a răspuns (pentru Marian001):

Vad ca nu esti suficient de inteligent ca sa dai argumente asa ca recurgi la amenintari.

| Purec a răspuns (pentru Marian001):

urmand firul logic al raspunsului tau, putem constata cu stupoare, ca la tara, la munca campului, sunt prezenti pacatosii ( nu de alta, dar pe acolo mai se intampla sa fie trasniti pacatosii) mama lor de desfranati...si eu care credeam ca violatorii, criminalii hotii sunt cei pacaosi.

| Moisie explică (pentru Marian001):

"Dumnezeul" crestinilor NU este Creatorul, ci cel care i s-a impotrivit, adica acel Lucifer numit si Dracu, prin urmare logica, desi nu cred ca la tine este cazul, mai degraba ar trebui sa-ti fie frica si inca de 2X, si anume fata de Dumnezeu Creatorul pe care i-l blasfemiezi, si de Dracu pe cel care l-ai ales tu ca Dumnezeu!
Uite aici DOVADA ca biserica crestina il are ca Dumnezeu pe Lucifer:

http://www.youtube.com/watch?v=0IgdzyMNfjw

| Moisie explică (pentru Marian001):

Nici nu stii cata dreptate ai cand spui ca" Daca Dumnezeu nu ar fi nu ai exista pe lume"!
Eu de cand incer ca sa vadestup mitea spunandu-va ca Dumnezeu sunt Mama si Tata care v-au creat, si nu King-Kongul extraterestru pe care i-l credeti voi in ORBIREA mintii voastre, ca v-a creat, cand pina si cel mai handicapat om pe lumea asta stie ca l-au creat parintii sai!
2 Ce scrie in Biblie s-a si intamplat doar ca voi sunteti prea orbi sa realizati, si anume ca Diavolul s-a asezat in Biserica si se lasa slavit ca Dumnezeu... exact de catre orbii ca tine! Vezi 2 Tesaloniceni 2:4!

| Moisie explică (pentru Marian001):

Pai daca eu sunt batut in cap, ma consider foarte avantajat fata de tine pentru ca totusi am cap, ceea ce tu nu ai! Ca doar de aia crezi totul asa a proasta fara sa intelegi nimic!

| Moisie explică (pentru mODIN):

Pai daca era suficient de inteligent, crezi ca il accepta ca Dumnezeu pe Lucifer?

| Marian001 a răspuns (pentru Moisie):

Ba da! Dumnezeul crestinilor(mai ales ortodocsi), este cel adevarat, Creatorul, dupa cum, bine putem vedea din Simbolul Credintei sau Crezul.
"Cred intru Unul Dumnezeu, Tatal Atottiitorul,
Facatorul cerului si al pamantului, vazutelor tuturor si nevazutelor.
Si intru Unul Domn Isus Hristos, Fiul lui Dumnezeu,
Unul-Nascut, Carele din Tatal S-a nascut mai inainte de toti vecii.
Lumina din Lumina,
Dumnezeu adevarat din Dumnezeu adevarat, nascut, iar nu facut;
Cel de o fiinta cu Tatal, prin Carele toate s-au facut;
Carele pentru noi oamenii si pentru a noastra mantuire
S-a pogorat din ceruri si S-a intrupat de la Duhul Sfant si din Maria Fecioara,
Si S-a facut om;
Si S-a rastignit pentru noi in zilele lui Pontiu Pilat si a patimit si S-a ingropat;
Si a inviat a treia zi, dupa Scripturi;
Si S-a inaltat la ceruri si sade de-a dreapta Tatalui;
Si iarasi va sa vina cu slava, sa judece viii si mortii,
A caruia imparatie nu va avea sfarsit.
Si intru Duhul Sfant, Domnul de viata Facatorul,
Carele de la Tatal purcede, Cela ce impreuna cu Tatal si cu Fiul este inchinat si slavit,
Carele a grait prin prooroci.
Intru Una, Sfanta, Soborniceasca si Apostoleasca Biserica;
Marturisesc Un Botez, spre iertarea pacatelor;
Astept invierea mortilor;
Si viata veacului ce va sa vie.
Amin!

| Moisie explică (pentru Marian001):

Poate o fi adevarat pentru ignorantii care NU STIU ca Yahwe (Creatorul) nu a facut niciun Legamant cu crestinii.Asa ca Yahwe Creatorul nu are niciun contact cu biserica crestina care i-a FURAT scriptura pe care el a inspirat-o rabinilor mozaici si nu popilor ortodocsi!
Asa ca crestinii il au ca Dumnezeu pe FALSUL Isus Christos, pentru ca rabinul Isus din Nazareth nu a fost UNS niciodata astfel ca sa devina UNSUL aica Christosul, deci afirmatia ca Isus ar fi Christosul este o minciuna pina cand tu sau patriarul BOR nu ca arata unde in Biblie este pomenita UNGEREA lui Isus astfel ca sa poarte pe drept numele de Christos.
Si cine il are ca Dumnezeu pe FALSUL Christos Tatal Mincinii, il are ca Dumnezeu pe Diavol, fapt pe care il recunoaste si Isus Christos in Apoc 1:18 unde se lauda singur ca este Seful Iadului dar nu si al raiului.
In plus de asta Crezul tau a aparut la Nicceea, cu cca 300 de ani dupa moartea rabinului Isus, si a fost impus NU de catre Dumnezeu ci de un ucigas in serie care si-a ucis familia si pina si pe propriul sau fiu!
Asa ca ce valoare au vorbele spuse de o asemenea bestie umana?
Au cumva autoritate divina? hahahahaha

| mODIN a răspuns (pentru Moisie):

Auzi,sincer acum, chestia aia pe care ai "dovedit-o" e o mare porcarie.

| Moisie explică (pentru mODIN):

Pai probabil asa pare celor care nu au crescut in biblioteca ci in cocina!

| veverushca a răspuns:

Ce le mai stii tu pe toate. Pe tine cine te-a botezat?

| Moisie explică (pentru veverushca):

Acel Duh Sfant de care vorbeste Rabinul Isus!
Si anume CONSTIINTA, dar cui vorbesc eu despre constiinta, unei oi din turma Domnului care nu stie ca diferenta intre OM si o Oaie o face tocmai existenta Constiintei.

| veverushca a răspuns (pentru Moisie):

De unde stii ca nu fac diferenta despre care vorbesti si mai cu seama daca sunt o oaie din turma cui zici? Esti frate cu Nostradamus? Ghicesti cumva in stele? Vezi cum vorbesti tiriplici!

| Moisie explică (pentru veverushca):

Nu nu sunt frate bun cu Nostradamus, ci sunt frate cu Sfanta Ratiune, cea cu care daca ai fi si tu frate, ai intelege ca Constiinta este aceea care face diferenta intre OM si animal, iar daca tu te recunosti singura ca esti o "oaie", pe cale logica rezulta ca nu ai constiinta, in adevaratul inteles al definitiei, ci doar o forma primitiva care se apropie de ceea ce poate fi numit constiinta si ca atare te face pe tine sa crezi ca ai constiinta pe care o ai, si anume aceea a unei oi, scuze dar tu ai recunoscut faptul ca esti oaie!

| veverushca a răspuns (pentru Moisie):

Din care postarea a mea ai dedus ca ma recunosc singur ca fiind "oaie"? Vezi pe undeva pe aici vreo postare care imi apartine si in care sa fi facut o asemenea afirmatie? Suferi de schizofrenie? Numai schizofrenicul traieste si judeca dupa lumea din mintea lui, alta decat cea reala. Eu cred ca doar constiinta ta e grav alterata, orizontul mintii tale constiente este inundat cu imagini si fantasme de vreme ce vezi ceea ce nu exista.

| Moisie explică (pentru veverushca):

Din penultima ta postare!
Mai degraba vad ca tu ai probleme psihice, asta fara sa mai amintim si cele de analfabetism structural si cele labilitate psihica, bazate probabil pe credintele tale a proasta, pe care le expui in mod vizibil in postarile tale