| anonim_4396 a întrebat:

Daca o persoana moare si scrie, printre altele, in testament ca foreste ca organele pui sa ii fie donate celor ce au nevoie, acesta comite un pacat?
Oare nu e mai util sa se faca asa, decat sa fie ingropate respectivele organe?
Si da, m-am gandit si la inmormantare. Dupa cum stiti, creierul nu poate fi transplantat, asa ca atunci cand i se face inmormantarea, acesta ar putea fi ingropat(respectandu-se ritualurile specifice).
Voi ce credeti?

Răspuns Câştigător
| LPCTSTR a răspuns:

Din nou, dacă eşti agramat, să ştii că noi, "ateii" de care vorbeşti mata', suntem minorităţi faţă de ceea ce spui tu.
Te anunţ, draga mea credincioasă, creştină şi cum mai vrei tu să fii numită, că dacă dai cu presupusul în ceea ce priveşte viitorul meu, al lui X sau Y, nu poţi fi considerată decât nebună şi totodată proastă.
[Pentru interesul tău personal: Dacă mi-ai fi analizat răspunsurile mai vechi, ai fi aflat că sunt contra: fumat, drogat, tatuaje, metale cu care îţi penetrezi corpul, satanisme şi multe, multe altele.]
Şi cred, draga mea, că percepi total greşit situaţua: termenul "ateu" || (paralel) cu termenul "satanist": Sataniştii sunt opusul credincioşilor (sau cum vă place vouă să fiţi numiţi); Pe când credincioşii cred în Dumnezeu şi "ascultă" numai de El, sataniştii cred în Satan şi puterea răului (după mine, mai bine eşti aşa-zis "ateu" (botezat; pentru că eu sunt botezat în creştinism însă mi-am pierdut presupusa credinţă faţă de ceva-ul pe care voi îl pretindeţi a exista) decât să fii un spălat pe creier care umblă doar după ceea ce îţi spune Dumnezeul tău).

Stai... cine te-a minţit că odată atins un anumit nivel de "destrăbălare", iadul se va dezlănţui asupra Pământului? Stai calm dragul meu credincios înrăit că până o să-ţi vină ţie iadul mai aproape, se fac 2 miliarde de ani şi această minunată planetuţă va suferi o încălzire (treptată; în aceşti 2 miliarde de ani) a aerului de peste 100°C iar apa se va evapora (doar un singur efect: ele sunt multe însă ştiu deja că vorbesc cu pereţii), viaţa devenind imposibilă... asta dacă nu vine Domnul Dumnezeul tău de te teleportează împreună cu ale sute de specii pe o exoplanetă (de unde acolo veţi mai avea vreo 10 miliarde de ani de populat(stricat) acea planetă căci şi ea va avea aceeaşi soartă cu Pământul).
Pare ireal? Logic! Pentru tine şi restul grămezii de oameni spălaţi pe creier toată această informaţie pare, aşa cum spusei mata', creaţia lui Satan. Dacă nu mă crezi, poţi aştepta vreo 2-2, 5 miliarde de ani să vezi cu ochii matale că te-ai înşelat amarnic.

Şi acum analiza minunatului text scris de mata' :
-Cum ajunsei matale la concluzia că te jignesc? Dacă ţi se spune pe faţă faptul că nu ştii să foloseşti corect Limba Română, te jignesc? [Ah, cât de "sensibil" eşti mata' Alex...].
-Cu ce drept mă jigneşti creştine spunâdu-mi "nenorocit"? Nu te-a învăţat tanti preuteasa cum să ţii în tine toate obiecţiile şi, ca un bun creştin, să emani numai 'respect'?
-Aici revine treaba cu diferenţa intre atei şi satanişti: poţi trăi liniştit ca ateu şi fără sa violezi, furi şi restul [aşa cum o fac şi eu; Te şi cotrazic: Uite! Eu încerc în fiecare minut să-i fiu de ajutor cuiva, aici pe TPU (asta dacă mata' nu-mi consumi timpul) Eu pot fi considerat satanist?].
-Vreau şi eu să ştiu: unde se află această sămânţă satanică de care pomeneşi mata'? Sau unde este acest "necurat" ce se presupune a mi se afla în sânge?
-"veţi ajunge ca posedaţii" * (agramare +1); Aşa cum am mai spus, numai cei ce cred în Satan şi vor să se "convertească" la credinţa voastră este "posedat" în contextul pe care mata' îl tot pomeneşti.
-Satan nu-mi "insuflă" nici mine, nici profesorilor şi nici cercetătătorilor mult pomenita "logică falsă" sau informaţie satanică.
-Fă-ţi curci matale Alex şi multe, multe, multe mătănii! Şterge-ţi şi contul de TPU dacă te-ai simţit "penetrat" de aceste informaţii.
-"întru totul" * (agramare +1; până acum ai 3 puncte de agramare (unul din celălalt răspuns); la 5 puncte poţi deja să începi să consulţi DOOM 2 şi manualele de clasa a 5-a până la cele de clasa a 8-a).

Tu şi Steregoi să vă luaţi de mână căci văd că vă stă bine.

| anonim_4396 explică (pentru LPCTSTR):

Mare om, mare valoare! N-am ce comenta

| LPCTSTR a răspuns (pentru anonim_4396):

Apreciez funda însă pe bună dreptate, nu o merită răspunsul.
Dacă activez în această platformă nu înseamnă că nu trebuie să informez niște ființe pluricelulare... mai ales ca acest credincios înrăit, nu?
Uite ca un răspuns la întrebarea ta: Dacă privești dintr-un unghi, el comite o faptă bună... în fond, ar trebui.
Însă cine știe cum mai reușesc "izvoarele de cunoaștere" să le spele mințile mici și înguste acestor organisme pluricelulare; este o luptă degeaba, cred eu.
Însă mă uimește pofta infinită de plăcere pe care omorârea i-o oferă acestui psihopat, nebun, prost, agramat și totodată, creștin înrăit.

| raMLesS a răspuns (pentru LPCTSTR):

"psihopat, nebun, prost, agramat, crestin inrait" MAMAA cum le da CookieDog rolling on the floor

| anonim_4396 explică (pentru LPCTSTR):

Dar tu cand o sa mori o sa-ti donezi organele?

| LPCTSTR a răspuns (pentru anonim_4396):

Dacă pe lumea asta nu sunt de folos, măcar cuiva să-i fiu.
Consider eu că după moartea mea ar trebui, după ce mi-au foat luate organele, corpul meu să fie pus sub un copac și să știu că cineva se va bucura de prezența copacului.
Dar cum părinții mei credincioși apropate înrăiți (nu la modul de psihopați/nebuni mintali) vor prefera sicriul si crucea, chiar nu știu cum să mai reacționez. (Dacă vorbesc cu ei despre religie iese scandal (și nu glumesc când spun "scandal")).

| anonim_4396 explică (pentru LPCTSTR):

Inca o data respect maxim din partea mea!

30 răspunsuri:
| LPCTSTR a răspuns:

Că religiile sunt niște prostii de la cer pân' la cea mai apropiată gaură neagră.

| LPCTSTR a răspuns:

Dragul meu credincios înrăit: creștin, creștin dar "Dumnezeu" se scrie cu "d" mare.
"pe noi păcătoșii" *
Credincios dar agramat... cred că Domnul Dumnezeul tău s-ar supăra văzându-te că nu știi să scrii corect în Limba Română!

| LPCTSTR a răspuns:

Dragul meu psihopat,
-Nu dragă credincios, nu-mi este deloc ruşine să afirm adevărul greu de înghiţit de voi, mâncătorilor de tămâie.
[Doar ca idee: Uite, dragă credincios psihopat, că eu până acum nu am scris "Dumnezeu" cu "d" mic, am pus diacritice, am scris cât mai pe înţelesul mata', m-am exprimat corect şi cel mai important, nu am scris greşeli gramaticale (sper). Ce reprezintă asta: că te respect (nu că ţi-ar păsa matale). Te întreb din nou: eu pot fi considerat "satanist"? ]

Măi Iisuse Hristoare al TPU-ului, cum ai ajuns la concluzia că termenul de "persoană ateistă" = termenul de "persoană satanisă"?
Am scris clar: cei doi termeni nu au absolut nimic în comun.
Nu poţi fi ateu dacă eşti satanist şi viceversa, dragul meu cretin înrăit.
Am şi scris: " Sataniştii sunt opusul credincioşilor (sau cum vă place vouă să fiţi numiţi); Pe când credincioşii cred în Dumnezeu şi "ascultă" numai de El, sataniştii cred în Satan şi puterea răului". Ce nu înţelegi matale din ce spun eu? Că doar am scris şi cu diacritice, şi corect gramatical, şi pe înţelesul omului.
Deci: dacă eşti satanist, tu crezi în Satan şi ai frică de el, pe când dacă eşti ateu, nu crezi în existenţa nici a Lui Dumnezeu şi nici a lui Satan. Clar? Vrei să-ţi explic ca la clasa-ntâi? Dă-o-ncolo de treabă că doar ai un creier.

-Dragul meu psihopat, dacă matale îţi doreşti moartea altor oameni, nu înseamnă că tu faci parte din pretinşii şi mulţi pomeniţii satanişti/atei (căci pentru mata' termenii sunt "egali")?
Uite, eu nu vreau să moară absolut nimeni şi mă cuprinde toată mila posibilă şi imposibilă când părinţii mei taie o găină (în fond, a fost dată tocmai de către Dumnezeu pentru a fi mâncată/stăpânită de noi, nu?).

Stai... cum ajunsei matale la concluzia că eu sunt posedat?
Nu ţi-am zis odată că odată ateu, nu crezi nici în Satan şi nici în Dumnezeu? De câte ori să-ţi repet nene? de câte ori? Chiar atât de bătut în cap eşti?
Deja realizez că vorbesc cu un cap sec, deci nu am de ce continua în a-ţi demonstra că nivelul tău de prostie trece de infinit şi se întoarce înapoi.

Am şi zis: "Fă-ţi curci matale Alex şi multe, multe, multe mătănii! Şterge-ţi şi contul de TPU dacă te-ai simţit "penetrat" de aceste informaţii." Eşti o cauză pierdută, iar după cum văd, ai venit pe TPU doar ca să ne spui nouă că ateii sunt satanişti.
Deci până data viitoare, consult-o pe tanti preuteasa şi întreab-o: "termenul de "persoană ateistă" = termenul de "persoană satanisă"?".

| LPCTSTR a răspuns:

Esti psihopat rău omule!
Mergi la a ta Biserică de te spovedește că faci păcate, multe păcate.

| LPCTSTR a răspuns:

Gata. Utilizatorul nu mai are acces la TPU datorită unui simplu mail căre Contact TPU prin care am extras un fragment din răspunsurile sale.
[Desigur, asta doar dacă vă întrebați despre incetarea activității sale]

| raMLesS a răspuns (pentru LPCTSTR):

Bine baa rolling on the floor

| anonim_4396 explică (pentru LPCTSTR):

Stai. Ai trimis partea aia in care injura sau...
Oricum, buna treaba!

| LPCTSTR a răspuns (pentru anonim_4396):

Nu, partea în care tortura animalele "în care ghiavolu' s-o încarnat" dându-le foc într-o cușcă.
Psihopatul ar trebui să meargă la un psihiatru...

| raMLesS a răspuns:

Nu esti sanatos la cap prietene rolling on the floorrolling on the floorrolling on the floorrolling on the floor

| raMLesS a răspuns:

Sa mi-l destrabalezi

| raMLesS a răspuns:

Vezi ca esti psihopat deghizat in om normal? Daca n-ai stii de frica fantomei prietenoase din cer ai savarsii fapte de o gravitate enorma.

| LPCTSTR a răspuns (pentru raMLesS):

Uh, încă este utilizator junior... nu poate posta destule răspunsuri încât să verse un potop al informației venite de la Dumnezeu.
Tot n-am înțeles: i-am spus clar că termenul de "ateu" || cu termenul "satanist"; am si scris "(paralel)"... oare ce n-o fi înțeles nebunul ăsta?
Poți tu să mă lămurești?

| raMLesS a răspuns (pentru LPCTSTR):

"Uh, încă este utilizator junior... nu poate posta destule răspunsuri încât să verse un potop al informației venite de la Dumnezeu." rolling on the floor rolling on the floor
Ce Dumnezeu boss-ule, asta e skizofrenic.
" i-am spus clar că termenul de "ateu" || cu termenul "satanist"; am si scris "(paralel)""
Asta a fost batut in cap cand era mic si fortat sa creada in Dumnezeu, asa se intampla cand ai credinta oarba, iti dedici viata pentru nimic, asta ar fi in stare sa omoare un om, "omu' lui Dumnezeu" ar fi in stare de asa ceva.
Asta e ceva gen "Du-te-n mama ta de pacatos, cum poti ma sa pacatuiesti in halul asta ateule? Sa te ia dracu de ateu pacatos" laughing Intelegi?
Unii oameni se nasc cu un grad de inteligenta mult mai mic, daca-s indrumati gresit asa se intampla.
Inteligenta redusa + prostie = Crestin inrait, fanatic, etc.
Mai era un dobitoc ca asta pe Youtube, scria numai aberatii in comentarii, il chema SonGoku, a scris odata, si acum tin minte "Sa fac 18 ani o sa vezi atunci, o sa umblu prin tara si o sa bat ateii" rolling on the floor
A mai aberat putin, la un momendat a spus ca numai cu violenta se face treaba, dupa care i-am spus eu ca mai intai vorbesti cu omul, ca nu mai traiesti in epoca antica, dupa care vine iar nebunu asta si cica "Nu e adevarat, cu bataia se rezolva totul, nu educi un infractor prin vorbe"
"O sa prind infractorii, mai bine mor de mana unui infractor ca si asa e scurta viata"
Si culmea, avea vreo 16-17 ani, sunt sigur 100% ca nu facea troll, si pe canalul lui avea clipuri crestine si vrajeli d-astea.
Comentariile astea au fost facute la un clip al lui Andrei Cosmin, "M-a atacat un caine" sau ceva genu, si asta scrie in comentarii ca lui nu ii e frica de nimic, ca la caine daca-i dai un picior fuge rolling on the floor ca el are credinta si bate tot rolling on the floor si de aici a pornit totul.
Vorbea cat se poate de serios.
Era tot crestin, se c*ca in ea de biblie si in cele 10 porunci la fel cum face asta care a pus intrebarea rolling on the floor
Cum sa nu te enervezi cand vezi asa oameni idioti?
Astia provoaca doar nervi prin ignoranta si cuvintele astea goale, fara noima.
Deci e crestin, se crede mana dreapta cu care face Dumnezeu l*ba, si cand vede ca e cineva contra lui, uita de biblie, de porunci, de Dumnezeu si de tot...
Son Goku avea vreo 16-17 ani, MrAlex o fi tasu rolling on the floor

| LPCTSTR a răspuns (pentru raMLesS):

Mooor rolling on the floor rolling on the floor rolling on the floor
De-aş avea şi eu aşa idei de-a "da rekt".

| Justme1997 a răspuns:

Hai că sigur ești troll, nu ai cum să fii pe bune

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Ba agramat fara 3 clase! Se vede ce fel de educatie ai primit! Ma-ta te-a invatat ca,, miluieste-ne" se scrie fara cratima?

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Frate, pe bune acum, nu mai fii ateu sub acoperire. Cred ca deja cam cu totii ne-am dat seama ca te prefaci ca esti un crestin care a avut parte de o educatie precoce, si asta doar pentru a face de ras intreaga crestinatate. Off... oameni cu prea mult timp liber...

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Ba, bravo fratilor! Din cate comentarii s-au adaugat niciunul nu a fost un raspuns pentru intrebarea mea! Respect maxim +++!

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Daca vrei sa stii, eu chiar cred in Dumnezeu, doar ca nu practic dusul la biserica, primirea popei de sarbatori si altele. In schimb sunt un om de treaba si bun cu cei din jur.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Sa moara Agigea de la Carbunesti daca mai da sfantu sa va mai certati pe-aci, manca-v-as gurita voastra sa v-o mananc cu porcariile handicapate si porcoase pe care le tastati aici ca oile fara minte, proaste si scarboase, pe care atata le duce mintea, ca daca le-ar duce, poate ca n-ar fi chair asa pentru ca totusi suntem si noi aici niste oameni de calitate daca mi se permite s-o spun mai asa, adica totusi daca nu mie se permite asta este, raman prost pentru ca atata ma duce pe mine capu', pentru ca asta e nivelu meu si atata stiu eu pentru ca sunt redus, incompetent si retardat!

| costinvlad a răspuns:

Evreist/ evreista ce esti. Doar un evreu vrea moartea unor neevrei. Huuuuuuu. Huuuuuu. Dumnezeu nu exista. Ce a facut Iohannis si Orban fata de Israel a avut ca efect fortarea indepartariii romaniei de Comunism. Acum comunismul va fi istorie pentru noi. Si Dumnezeu nu este un om De Religie Dreapta. Dumnezeu este lucifer. Eu nu pot dori moartea unui om fiindca ne-am nascut toti cu dreptul la viata. Tu cu ce drept doresti moartea Ateilor? Esti tu un Zeu ceca? Nici Zeii nu cred ca o doresc fiindca iubesc oamenii(probabil acum de cand suntem asa terminati si spalati pe creier nici nu se mai uita la noi, decat daca meritam). In plus principiul Tolerantei, solidaritatii? Wtf.

| costinvlad a răspuns:

Este un lucru bun sa donezi organele. Religiile de dreapta(nascute din seminte evreiesti absolut toate, sunt religiile raului. Toti sunt rai. De la evrei la crestinism.). Eu cand eram de religie dreapta imi venea sa bat oameni si sa chinui animale. De cand m-am lepadat imi este mila de animale fiindca cei ce spun ca sunt sacre pentru Zei au dreptate.

| anonim_4396 explică (pentru costinvlad):

Ba, tu sa stii ca din partea mea eu te respect maxim, traiti-ar neamu'!

| costinvlad a răspuns:

Dumnezeu este lucifer. Se demonstreaza fiindca Evreii(Religia care a creat crestinismul si absolut toate religiile de dreapta) fac rele, de la islamistii lui Iehova pana la restul de religie de dreapta). Cu ce drept sa omori un om, care are acelasi drept la a isi alege credinta si la a trai? Cu ce drept judeca religiile din opozitie ca sunt Vrajitorie, Magie, etc, pe cand Ocultul este ceva normal si ar trebui sa il pute folosi? Ne-am putea vindeca de boli grave, si multe altele. Daca de exemplu un evreu zice 'Un neevreu nu face cat o unghie de evreu', nu merita sa fie nebagat inseama? Nu am spus 'Nu merita sa fie omorat' fiindca toti avem dreptul la viata.
Nu trebuie sa omori animalele in batjocora, sa omori oameni(copiii in special, mai ales ca sa le iei organele), si nu trebuie sa iti spui ideile decat celor ce vor sa le auda. Iti dai seama daca merg eu la Trump si am Ideea sa il Puna pe Iohannis prim ministrul planetei pamant? Ar rade de mine. Dumnezeu Nu este Iehova. Este Lucifer. De ce? Sunt peste 4-5 motive:
1) Iehova este Diavolul prin definitia cuvantului Diavol chiar data de acei criminali, care face rau prin oamenii sai. Pai? Iehova nu face rau prin oamenii sai? Nu omoara lume teroristii Islamisti, care i se dedica lui Allah? Allah=Iehova.
2) Evreii au inventat multe prosti. Pai vi credeti ca au inventat prostii doar despre faptul ca daca te bati ajungi in chinuri in iad si nu stiu ce? Pai adevarul este ca Iehova nici nu exista.
3) Explicatia minunilor: Interventia prin puterile mintii ale unora care sunt crestini/evreii si sunt experimentati. Adica ia fa tu o meditatie asupra cuvantului foc. a) Pozitie de aliniere a chakrelor;
b) Iti vizualizezi o energie aurie in jurul corpului/ foc.
c) Programezi prin afirmatii la timpul prezent gen 'Acest foc este puternic si Amazonul este in flacari'
d) Vizualizezi Energia Aurie Ducanduse spre amazon.
Poti face si sa se aprinda si o lumnare, hartie, etc.
Poti sa te vindeci si multe altele, sa omori pe cineva CE ITI VREA RAUL sau cel putin sa faci pe CINEVA SA ITI FIE INDIFERENT.