| miruna12345678 a întrebat:

Daca sunteti credinciosi,va intreb de ce Dumnezeu Creatorul a facut pietrele cazatoare,pietrele fiind folosite de negativii cal calai fara de pacat dar rai in fapt pentru a pedepsi pacatosi mai ales in trecut? deci, de ce a facut pietrele cazatoare? Nu e un mesaj pentru cei care sunt rai in fapt?

5 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Nu a inventat nimeni pietrele cazatoare, ele apar din universul asta mare, din sateliti, planete, asteorizi, stele samd.

| Mayhem666 a răspuns:

Pietre cazatoare? Te referi la meteoriti, si comete?

| carevaescu a răspuns:

N am înțeles nimic.

| Xox0 a răspuns:

In Romania, anii 1940-50, zona rurala, oamenii se inchinau la avionele care zburau deasupra localitatii lor.
Normal ca si asteroizii au o semnificatie importanta in Biblie. Se credea ca erau semne importante de la Dumnezeu.

| andreicelobiectiv a răspuns:

Asa pare dar El i-a facut pe toti! Oare exista?