| CRIS1980 a întrebat:

De ce nu ni se arata dumnezeu

15 răspunsuri:
Răspuns utilizator avertizat
| MariusCs a răspuns:

Poate el se arata, problema este ca poate tu stai cu ochii inchisi la propiu si figurat.

| CRIS1980 explică (pentru MariusCs):

Sti pe cineva care l-a vazut si live ma refer

| CRIS1980 explică:

Dar dupa ce murim si sufletul care merge in rai de ce il poate vedea presupun ca in rai il putem vedea ca el acolo e nu?

| anonim4565 a răspuns:

Stii daca L-ai vedea ai muri.
stii Isus e pretutindeni...a spus cineva undeva asa nu vezi padurea de copaci
cauta si vei gasi bate si ti se va raspunde.

| MariusCs a răspuns (pentru CRIS1980):

Deci vad ca ai un caracter empirist, nu crezi in existenta unui lucru daca nu vezi un lucru cu simturile, cazu tau ochi ca sa-l vezi live cum zici tu acolo.

Răspuns utilizator avertizat
| Pisi07 a răspuns:

Nu il putem vedea pe dumnezeu deoare ce el este sfant si fara de pacate si noi suntem pacatosi si daca l-am vedea am muri

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ca nu crezi in El!

| Nuvăsufăr a răspuns:

Din acelaşi motiv pentru care "?" nu se arată la sfârşitul întrebărilor tale.

| Isabela96 a răspuns:

Pentru ca nu avem suficienta credinta

| torzitza a răspuns:

Nu suntem suficient de credinciosi pentru al putea vedea

| Toluk19 a răspuns (pentru Isabela96):

Dumnezeu se arata prin faptele sale care sunt minunile, prin credinta puternica, Iisus care poate sa se arate prin vedenie! Ai Duhul sfant si credinta simti iubirea lui Dumnezeu!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Dumnezeu nu este un copil ascuns dupa copac, sa ti se arate dupa ce-i descoperi ascunzisul. Numai tampenii aveti in cap...