| RobertG101 a întrebat:

Dintre toate religiile lumii, care credeti ca ofera cea mai buna recompensa dupa moarte?
Eu zic ca raiul islamic, deoarece o mie de virgine calare pe tine...nu o sa te plictisesti multa veme.

Răspuns Câştigător
| Teffan a răspuns:

Religia noastra europeana.

Peste tot in Europa,in timpurile vechi exista acelasi mit al vietii dupa moarte,dar difereau denumirile si felul,asa ca voi spune mitul grecesc:

Dupa moarte,sufletul este luat de zeul Hermes si dus in "Underworld",in taramul lui Hades.

Daca ai fost onorabil in viata,drept,si cu virtuti, ajungi in insulele Binecuvantate, unde ai alegerea de a ramane in Elysium, loc al placerii vesnice(placeri de toate felurile) sau sa te renasti.
Renasterea, deci, se produce numai pentru omul care a fost onorabil in viata.

De aceea exista asa numitele tumuluri http://www.megalithic.co.uk/......enians.JPG

ridicaturi de pamant puse peste locul inmormantarii.
Sunt facute special extrem de inalte, pentru a fi la vedere, si pentru a-ti redescoperi viata precedenta.Intr-un mormant se gasesc obiecte care apartineau persoanei decedate,preucm sabii,pumnale, sau bijuterii. Daca se simte o conexiune extrem de mare cu acele obiecte din mormant, atunci tu esti acea persoana din mormant, tu de acum, fiind renascut.
Nu degeaba auzim peste tot, ca mormintele sunt pline de obiecte care apartineau decedatului.Sunt puse special pentru a-si aminti persoana renascuta, de vechiul corp.

Cand vine vorba de nordici:
doar onorabilul intra in Valhalla, si ai posibilitatea de a te renaste, la nesfarsit.

Răspuns utilizator avertizat
| Teffan a răspuns (pentru RobertG101):

Partea interesanta cu privire la crestinism si la iudaism, este ca aceste 2 religii folosesc frica pentru a-si promova cultul.
Conceptul de pacat si de tortura vesnica le-a intrat atat de mult oamenilor in subconstient, incat practica crestinismul DOAR din frica, spre contrazicerea crestinilor care spun ca "din iubire".
Nu.Practica crestinismul din 2 motive:
1.Asta este religia lor din mosi stramosi.
2.Din frica.

Pentru ca atunci cand sunt aproape de moarte, se gandesc in sinea lor ca "nu vreau sa ajung in iad".
De aceea o gramada de oameni atei se "convertesc", inainte sa moara.Din frica.
Prin urmare crestinismul functioneaza cu indoctrinarea pana in ultima clipa a vietii.De asta e atat de pervers si nenorocit si de asta il dispretuiesc atat de mult.

In schimb,religia europeana,adica religia proto-indo-europeana(tot paganismul,celtic,nordic,grecesc,trac,slav se trage din aceasta singura religie straveche),nu functioneaza pe principiul de frica.

Onorabilul are posibilitatea de a trai din nou,petrecand vesnic in Elysium,alaturi de zei.(da,cu multa muzica, mancare, bautura si sex)
Criminalul care a ucis din gelozie, sau oricum altcumva, dar nu din aparare, nu e torturat vesnic.Se afla doar intr-un abis,sufletul lui apratinandu-i lui Hades.
(Pentru cine a mai auzit de mitologia greceasca,le spun ca in Tartarus,un loc de tortura,este doar pentru zeii care au gresit fata de Olimpieni. Titanii si Gigantii sunt acolo, nu muritorii, chiar daca in legendele mai recente, cel mai probabil dupa crestinare, este prezentat ca un loc de tortura si pentru "pacatosi")

De ce au fost crestinii atat de inversunati sa disturga tot ce inseamna paganism si sa consturiasca biserici PESTE templele pagane?
Pentru a nu ne redescoperi trecutul si religia, pentru a o ascunde cat de mult au putut.Deoarece exista pericolul de "o revolutie" pagana, in trecut, si iti dai seama ca nu se putea accepta asa ceva din partea crestinilor de atunci.

Iadul crestin reprezinta locul de placere vesnica pagan. Elysium.
De ce?
Pentru ca Elysium reprezinta festivitate si petrecere.Acol ose celebreaza natura oamenilor. Locul palcerii,este un loc pentru "destrabalare",cum ar spune crestinii.Da, este extrem de depravat sa iti cinstesti natura omeneasca si sa faci sex laughing

Pe de alta parte, iadul crestin reprezinta tortura vesnica pentru ca te-ai uitat dupa o fusta, pentru ca esti homosexual, pentru ca ai ucis din razbunare sau pentru ca te-ai sinucis.

A ucide din razbunare era extraordinar de moral in trecut si mi se pare rational.Dar, normal ca trebuie sa ne conformam normelor moderne.In ziua de azi nu se accepta asa ceva, si e normal.

A te sinucide pentru a nu fi bataia de joc a inamicului, in cadrul unui razboi de exemplu, te facea sa ajungi langa zei.
Sau a te sinucide pentru ca ai o bola incurabila si, daaah, e logic ca nu mai ai de ce sa traiesti.Pana si asta e condamnat de crestinism.

7 răspunsuri:
| xerxes1 a răspuns:

Este la fel si in Iadul lor, doar ca te castreaza la intrare

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Wow, pai si la cat de indoctrinati si stricti sunt in religia lor, cate femei exista acolo? Daca la 10 barbati is 10000 de femei la 10000 de barbati cate femei is? Error.

Răspuns utilizator avertizat