| CyLvEr a întrebat:

Dumnezeu a creat pamantul si toate speciile care traies pe el.Pana cand credeti ca va mai continua sa traiasca acest paman? oare Dumnezeu nu s-a saturat de toata agonia si rautatea de pe pamant?

Răspuns Câştigător
| RAY a răspuns:

Dumnezeu a creat pamantul si toate speciile care traies pe el = tu isi dai seama sa creezi pamantul, apoi toate speciile de la microb la balena tu poti crede asta?
. Pana cand credeti ca va mai continua sa traiasca acest paman?
nu stiu
oare Dumnezeu nu s-a saturat de toata agonia si rautatea de pe pamant?
daca nu exista nu are cum fi serios citeste si tu o carte sau uitate la un documentar vezi la mine -profil-blog

10 răspunsuri:
| dragos9234 a răspuns:

Mai citeste si tu o carte.

| mihaitaLGP a răspuns:

Prietene, Dumnezeu nu a creat nimic pentru ca Dumnezeu nu exista.

Toti creeam propriile realitati clipa de clipa prin alegerile facute si prin gandurile si actiunile noastre fractionand-o in scopuri care sa ne dea sentimentul ca suntem importanti in ceea ce facem.

Credem ca suntem importanti pentru ca nu avem capacitatea si nici experienta sa intelegem tot ce coexista simultan.

Contam doar pentru noi ca rasa si neam.
Trebuie sa intelegem ca nimeni nu va cobora din cer sa ne salveze si ca suntem responsabili de proprile noastre actiuni.
Actiuni care vor distruge mediul nostru de viata.
Trebuie sa intelegem ca trebuie conservat cat mai bine acest mediu de viata.

| Georgex12 a răspuns:

Suntem intr-un panteon demonic prietene.Multi percep realitatea fix ca niste ratoni daltonisti.Cauta adevarul pentru a elimina mirajul si nu te lua dupa vorbe pentru ca sunt doar vorbe.
vorbe=0
constiinta ta=1

| Georgex12 a răspuns:

Masonii controleaza mecanismu’ superstitiei, religiei iar babilonul ne intra in traditie.

| CyLvEr explică (pentru Georgex12):

Vorbeste romana te rog frumos happy.

| WeeD a răspuns (pentru Georgex12):

Ai dat si tu de Haarp Cord, Cedrea si altii si acu dai sfaturi de viata, si citezi " " crezandu-te destept.

| gabriel31 a răspuns:

Pamantul se degradeaza incet, incet, tocmai datorita rautatilor de pe el.este cauza si efect. Dumnezeu va termina cu pamantul acesta si cu oamenii de pe el in momentul cand nu va mai fi nimeni pentru care sa merite sa-l tina.

| JLOJLOJLOJLOJLO a răspuns:

Nu vezi ca el nu face nimic? pentru ca nu exista!

| CyLvEr explică (pentru JLOJLOJLOJLOJLO):

Exista dovezi ca exista, dar dovezi ca nu exista?