| KoropYulyan a întrebat:

Dumnezeu exista?

Daca da dovezi!
Daca nu dovezi!
Si mai zicetim de unde a pornit aceasta nebunie cu Dumnezeu!

Răspuns Câştigător
| Mădă0611 a răspuns:

Imagineaza-ti asta: familia ta traieste in munti, doar ea, 2 oameni, poate 6 (bunicii). De cand te nasti ti se spune ca satan a creat lumea, ca e bun, ca sta in cer, ca are ingeri albi, ca daca te rogi o sa te ajute si o sa te apere de cel rau, Yhwh, care vrea sa iti fure sufletul, e rau, intunecat, s.a.m.d. Cand te rogi lui satan nu simti liniste sufleteasca? Se spune ca cei care nu il recunosc pe Iisus ca mantuitor sunt posedati, tu n-o sa-l recunosti pentru ca nu stii nimic de el, si totusi, o sa simti liniste "sufleteasca", fericire, implinire, ceea ce un posedat nu simte, el fiind chinuit de cel rau. Vezi incotro bat? laughing Daca da, ai raspunsul, daca nu, mai incearca.

34 răspunsuri:
| besleaganicolaecosmin a răspuns (pentru Mădă0611):

Nu, te-ai nascut vie

| besleaganicolaecosmin a răspuns (pentru KoropYulyan):

Da eu nu cobor atat

| Mădă0611 a răspuns (pentru besleaganicolaecosmin):

Cand o sa te lasi de etnobotanice sa vii sa mai vorbim, pana atunci pauza, ca ma depaseste inteligenta ta confused

Răspuns utilizator avertizat