| Meme10Memu a întrebat:

Dumnezeu imaginar arata ca un om?

41 răspunsuri:
Răspuns utilizator avertizat
| Simpatic a răspuns (pentru costinvlad490):

Iar tu esti satanist! Eu cand vad scrieri de astea si scoli sataniste care au ca existenta maxim 20-30 de ani ma ia cu ras.
Pai pai nepoate ortodoxia se bazeaza pe fapte si scrieri de acum 2000 de ani, este mult mai veche decat catolicismul, si nu am nimic cu catolicii!
Iar tu vii cu prostii pe care Mircea Eliade le scria cand beia o cafea.
Zeul tau poate fi si Baal, Loki sau Nosferatu.
Dar nu confunda un zeu pagan cu Creatorul Universului.
Din Biblie care este una dintre cele mai vechi scrieri aflam ca Lucifer adica zeul caruia te inchini tu a fost un inger la inceput, apoi devine un inger decazut, deci el este Baal sau sub orice denumire apare la sectanti si satanisti in functie din ce scoala satainica faci parte, caci cate bordee atatea obicee!

Pentru cei care nu cred ca acet Melek taus este satanic:
Melek Taus, The Peacock Angel, is the primary deity of the Yezidi, a Kurdish religious group whose ancient roots link to Zoroastrianism. The reputation of worshipers of Melek Taus being related to Devil worshipers comes from his other name: Shaytan, the name of Satan in the Qur’an.

Răspuns utilizator avertizat
| RAY a răspuns:

Simpatik acum 2000 de ani nu exista nici biserica catolica nici biserica ortodoxa, ambele biserici au aparut in anul 1054 http://ro.wikipedia.org/wiki/Marea_Schism%C4%83

| Ion2019 a răspuns (pentru costinvlad490):

Cum ai putea sa ma convigi ca acesta este Dumnezeu? Unde scrie asta? Ai vreo dovada biblica?

| Ion2019 a răspuns (pentru costinvlad490):

Cine zice adevarul si ce dovada ai tu ca biblia minte?

In biblia a fost profetit ca in zilele din urma copii se vor intoarce contra parintilor, va fi foamete, boli, inudatii, cutremure. Vedem ca toate astea se intampla. Biblia a profetit cu sute de ani inainte ca Babilonul avea sa fie cucerit cu portile zidurilo deschis. Si vedem ca asa a fost, cauta in carti de istorie despre Babilon daca nu crezi in biblie. Ce dovada ai ca biblia minte

Răspuns utilizator avertizat
| Meme10Memu explică (pentru Ion2019):

Evreii au falsificat istoria ca sa se nimereasca cu biblia.