| anonim_4396 a întrebat:

Dumnezeu l~a creat pe om dupa chipul si asemanarea sa.
Iar "Dumnezeu" a venit de pe alta planeta.

Infatisarea lui!
Forma fizica!

Inalt de de metri.
Blond.
Ochii albastrii.
Fata sclipitoare.

Pareri?

16 răspunsuri:
| KodrutZ a răspuns:

Hai sa nu o dam in arienisme. Forma lui? Cu casca de cosmonaut pe cap, si costumul aferent. Vezi ca sunt o gasca de desene cu treburi de-astea pe piramidele din Egipt, pe alea ale culturii Maya, si tot asa.winking

| anonim_4396 explică (pentru KodrutZ):

Astia sunt o rasa de Super Blonzi.

Adevaratul nostru Dumnezeu.

De aici se trage si obsedia nazistilor.

Aia cu costum de cosmonaut erau Reptilieni, Cenusii, Pleiadieni, etc
.

Nu erau adaptati eco~sistemului de pe planeta noastra si aveau nevoie de protectie.

In prezent sunt sute de civizatii care opereaza pe planeta noastra si in jurul ei.

Opereaza in Dimensiunea 4 si sunt invizibili si intangibili pentru noi.

| KillaNoFilla a răspuns (pentru anonim_4396):

Inca nu ne-ai explicat dc sa vina extrateresti pe pamant cand sunt planete,, surori,, ca pamantul in toata galaxia noastra MULT(dublu sau triplu) mai mari ca dimensiune care e clar ca contin mai mult aur.

| anonim_4396 explică (pentru KodrutZ):

Gat,am gasit raspunsul. Putem sa nu mai tarim.Eu unul nu o sa ma mai nasc. sad Am gasit adevarul.

| anonim_4396 explică (pentru KillaNoFilla):

Super Blonzii vin de pe nibiru.Nibiru e planeta x cafre are o orbita eliptica fe 3600 de ani in j
jurul sistemului dolar.

Planeta noastra era cea mai apropiata tinand cont ca cea mai apropiata stea se afla a 5 ani lumina departare.

| anonim_4396 explică (pentru anonim_4396):

Si eu sunt blonda, dar vopsita.Tot de pe Nibiru am venit?

| anonim_4396 explică (pentru anonim_4396):

Fara misto

| anonim_4396 explică (pentru anonim_4396):

Fara...

| KillaNoFilla a răspuns (pentru anonim_4396):

Sa-ti explic care-i treaba cu acea planeta.E doar un fake ca sa vanda cartile!
de unde sa stim care e traiectoria acelei planete din moment ce NU stim traiectoria reala a planetei Pluto, doar banuim unde trebuie sa mearga(din sec XX pana azi am observat doar doar 15% din traiectoria pe care o face pe orbita, Uita-te la documentarul New horizons)

Alte argument sa ne dai.

| danut a răspuns:

Nu este vorba despre o asemanare fizica ci se refera la posibilitatea faceri de fiinte vii si liberul albitru. Dumnezeu are o alta stare fizica si forma fata de cea a omului, in intelegerea noastra limitata i-am spus DUH.

| danay72 a răspuns:

Se refera la calități, nu aspect fizic, pentru ca Biblia spune clar ca Dumnezeu este spirit, deci nu are corpul ca al nostru. Ioan4:24

suntserios
| suntserios a răspuns:

Cred ca dumnezeu nu stia pea multe despre ADN

DoarBogdan
| DoarBogdan a răspuns:

Doar Dumnezeu stie big grin

| Mayhem666 a răspuns:

Te referi la extraterestrii? Sincer sa fiu, nu mai stiu ce sa cred, ca oamenii au fost creati de extraterestrii si au fost adusi pe Pamant acum cateva mii de ani, sau ca ei au evoluat din niste microorganisme care au devenit primate si apoi aceste primate s-au despartit in mai multe clase : gorile, cimpanzei, maimute, oameni, etc. Oamenii evoluand cel mai mult si in final au reusit sa domine planeta si sa o si distruga de asemenea, prin poluare si alte chestii de genu asta.

| VelaJohnny a răspuns:

laughing tu chiar crezi asta? Cine te-a inspirat sa ajungi la o astfel de parere?

| 0Alexander0 a răspuns:

M-am documentat si eu putin de carte lui Sitchin, si am gasit o nedumerire: extraterestrii au venit pentru aur, incep ei sa extraga aurul la inceput, cu ajutorul oamenilor, dar povestea nu se rezuma doar la asta (asta a fost scopul expeditiei), ii lasa pe oameni sa evolueze, sa conduca, si povestea nu e mai spune nimic despre aur, intra in tot felul de conflicte intre ei, plecand de la scopul initial.

Cam asta am inteles eu cat m-am informat. Astept lamurirle tale.

Pentru mine, aceasta plecare de la un punct si apoi divesificarea pentru a face povestea mai interesanta, pare clar o strategie pentru marketing.