| anonim_4396 a întrebat:

Dupa cum recunoasteti un martor al lui Iehova?
Si de ce se numesc martori ai lui Iehova?
Cand a avut Dumnezeu martori dupa perioada apostolica?
Sa nu ziceti ca sunt trimisi intr-o operatiune secreta dictata de Dumnezeu.

Răspuns Câştigător
| Floridori a răspuns:

Sunt trimisi intr-o operatiune secreta dictata de Dumnezeu.

89 răspunsuri:
sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Dupa cum recunoasteti un martor al lui Iehova? După cum te toacă la cap pe stradă cu viața veșnică rezolvată dacă citești broșura lor.
Si de ce se numesc martori ai lui Iehova? Martor înseamnă martir. Că se chinuie degeabă.
Cand a avut Dumnezeu martori dupa perioada
apostolica? Are acum, pe martorii lui Jehova.
Sa nu ziceti ca sunt trimisi intr-o operatiune secreta dictata de Dumnezeu.
Ba, da. zic, doar că nu este secretă. Iar ei îl spânzură pe Isus pe un stâlp de tortură, că nu le place crucea.
Duși cu pluta, membri de partid. Templul regatului, Armaghedonul, rochii până în pământ, soro, trupul meu te doreșțe, amin.

| anonim_4396 explică (pentru sadrian46):

Auci! Au simtit o intepatura la mana.Din ce in ce sangele lor incepe sa curga mai rau...O nu.E de rau. Si ei nu accepta transfuzii de sange!
Eu intep din trandafir dar dta din maracini, adica de aia salbatici.

Permiteti-mi sa îi mai intep si eu putin:
https://ro.m.wikipedia.org/wiki/Martor

| GabiDumitrescu a răspuns:

Sint mai trasi la fata. Doar ca si zelotii ortodocsi sunt la fel. Si penticostalii. De obicei ii recunosti ca vor sa iti bage pe git fituica aia a lor, Turnul de Veghe. Nu e ca si cum asta ar fi mare lucru, ca ortodocsii iti baga si aia pe git maculatura prin toate mijloacele posibile, deeeci... P.S. Care e rostul intrebarii? E la fel de inutila ca alea de genul cum recunoasteti un homosexual sau cum recunoasteti un metalist. Ca o paranteza, in cea mai mare a timpului ma imbrac super casual, sunt tuns periuta sau chel, nu am tatuaje, nu fumez, nu beau, dar ascult toate animalelile si grohaielile posibile (in acceptiunea majoritatii, ca daca ma apuc sa mentionez genuri si subgenuri metalice nu are nici o relevanta aici) asa ca daca nu ma intrebi ce ascult si eventual sa iti dau niste linkuri/nume de trupe, ai petrece mult si bine incercind sa ghicesti daca imi place mai mult Delia sau Loredana.

| anonim_4396 explică (pentru GabiDumitrescu):

Prima intrebare a fost doar de forma bro.
Nu inteleg de ce va legati de chichite.
Eu nu inteleg cum pot fi ei martori daca nu au avut o chemare din partea lui Dumnezeu.
Sau altceva: De ce se numeste cultul penticostal daca pentecost se refera la ziua cincizecime?
Vorbesc astia in limbi omenesti?
Atunci?

| GabiDumitrescu a răspuns (pentru anonim_4396):

Ei, prostii. Se pot intitula cum vor ei. Daca ai chemare din partea lui dumnezo, te chemi schizofrenic, nu martor al nu-stiu-cui. Religiile sunt un mod foarte misto de a mulge bani de la naivi, atita tot.

| anonim_4396 explică (pentru GabiDumitrescu):

Nu te poti intitula Copilul de Aur daca nu esti de aur!
Restul ce ai mai spus despre religii ai dreptate.

| anonim_4396 explică (pentru GabiDumitrescu):

Se pare ca am ignorat un amanunt din viata ta pers, legat de pasiuni si inclinatii muzicale.
Deci daca te imbraci super casual, te tunzi periuta sau chel(?), si mai esti si genul sa nu fumezi si sa nu bei, cand tu asculti brutal death metal, atunci ti se potriveste zicala aia: "Lupul își schimbă părul, dar năravul, ba!"

Da-mi niste link-uri de trupe si ce asculti tu.
Delia sau Loredana?
Din cate stiu, Delia nu interpreteaza orice gen de muzica, pe cand Loredana da, si mai nou acum manele.
Apoi Lore si Dana se vede ca e facuta prin hibridare, si cum tie iti plac hibridele...
Deci Loredana!

| GabiDumitrescu a răspuns (pentru anonim_4396):

Foarte amuzant, dar aia cu parul si naravul nu le-ai nimerit deloc, haha. Daca ma simt bine in tricou/camasa de culoare deschisa cand is 25-30 de grade afara si cu sandale, de ce sa trag pe mine ceva negru si bocanci? Printre altele ascult si chestii extreme, dar nu ma limitez la alea. Vezi ca am la profil si Playlist 15 chestii. Cunosc metalisti credinciosi, care merg la biserica, toate alea, la fel cum destui sunt agnostici/atei/altele. Nu se exclud una cu alta decat daca esti un zelot idiot care nu poate separa brutalitatea unui mesaj cu mesajul in sine. Uite, ceva bonus, de inspiratie biblica, special pentru tine: https://www.youtube.com/watch?v=kVQEYpfYQ8w

| anonim_4396 explică (pentru GabiDumitrescu):

N-am gasit alt proverb care sa se potriveasca mai bine, si in plus, aveam de scris un intreg comentariu la romana.
Elevii spun perle la bacalaureat:
"Nu trebuie' sa notati tot ce spun eu"
(fragment lipsa)
Dar pentru ca mie nu imi place lb. romana si imi place muzica, sa ascultam muzica, ca ea nu ne cearta si nici nu distruge neuroni precum o faci tu (mai putin Rock Metal). )))
Nu iti fa griji, eu ascult toate genurile muzicale, dar in functie de stare, bineinteles, atunci cand sunt agitat, Coca-Cola, si calm, H2O.

| anonim_4396 explică (pentru GabiDumitrescu):

Deci sa inteleg ca ce mi-ai dat tu e o alta vorbire in limbi, nu?
Eu nu cred in vorbirea in limbi. happy

| GabiDumitrescu a răspuns (pentru anonim_4396):

Ce vorbire in limbi breh? E o piesa in engleza inspirata de povestea biblica a lui Noe si a barcutei aleia cit un portavion. Incearca te rog sa reformulezi asta, ca inca sunt racit si nu ma duce capul: "Dar pentru ca mie nu imi place lb. romana si imi place muzica, sa ascultam muzica, ca ea nu ne cearta si nici nu distruge neuroni precum o faci tu (mai putin Rock Metal). )))"

| anonim_4396 explică (pentru GabiDumitrescu):

A, am editat ceva acolo.
Era ceva legat de invatamant si implicit lb.romana.
Ma refeream ca am ars neuroni pana la lb romana tastandu-ti tie si ca am preferat mai bine sa imi ascult muzica.

| GabiDumitrescu a răspuns (pentru anonim_4396):

Ce muzica? We could carry on this conversation in English if it's more convenient for you. happy

| anonim_4396 explică (pentru GabiDumitrescu):

Cum fac sa am playlist si eu?
Nu vorbesc fluent engleza.

| GabiDumitrescu a răspuns (pentru anonim_4396):

Click pe linkul de pe numele tau din dreapta sus >> Playlist-ul meu, dupa care adaugi cate una, cate una.

| anonim_4396 explică (pentru GabiDumitrescu):

Thanks, bro.
[I will put my music there]

| GabiDumitrescu a răspuns (pentru anonim_4396):

Ur welcome. happy

| Catrice a răspuns:

Uuu bătaie în răspunsuri brb ma suc sa iau popcorn luați o pauza de 5 minute, revin imediathee hee

| anonim_4396 explică (pentru Catrice):

))) Sa nu pierzi toata distractia, zic.

Răspuns utilizator avertizat
| cristimihailov a răspuns:

Ca orice alta religie incearca sa te atraga, ca sa te bage in sistem si in cele din urma sa traiasca de pe urma ta (materiala sau munca).

Asa ca, stai departe de orice religie. E mai sanatos.

| anonim_4396 explică (pentru cristimihailov):

Ei asta si vor, sa te prinda in lat, si cand te prind greu scapi din mreaja.
Daca esti intelept nu te prinde asa usor prostia.

Voi tine cont de sfatul tau, Cristi.

| nicucostea855 a răspuns (pentru cristimihailov):

Orice om contribuie material sau prin munca la un sistem. Depinde care sistem.

| Werrich a răspuns:

Dupa stirile conform carora copiii au murit din cauza ca nu au acceptat transfuzia de sange.

| anonim_4396 explică (pentru Werrich):

Buna observatia.

| romeo78 a răspuns:

Https://ro.wikipedia.org/wiki/Martorii_lui_Iehova
În loc să pui întrebări idioate folosește capul de pe umeri, dacă îl ai și caută pe Google.
Oricum toate întrebările ce le-ai pus aici sunt fără noimă, fără cap, fără logică.
Vrei să dovedești că ești ateu, strigă în gura mare, dar nu mai pune întrebări idioate!

| Invictusman a răspuns:

După cum încearcă sa îmi spargă ușa cu berbecul gransfors, mai sa îmi vandalizeze casa ca să ma facă și pe mine martor cu forța, mai cheamă și alte întăriri (alți martori) ca să ma convingă sa devin martor la drumuri și poduri laughing

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Unii umblă din casă în casă...dar așa, ca să îi recunoști, după folosirea specifică lor a Numelui Lui Dumnezeu sau, din păcate, după învățătura falsă că pământul nu va arde.

| fllu07 a răspuns (pentru anonim_4396):

De ce crezi ca pământul va arde?

| Florin9Florin9 a răspuns:

După faptul că nu zic "Dumnezeu" zic,
"Iehova" sau ambele în aceeași frază dar niciodată "Dumnezeu" fără "Iehova".

Să te ferești de a te converti la ei.

| anonim_4396 explică (pentru Florin9Florin9):

Asta era raspunsul mult asteptat.
Asa voi face, te asigur.

| nicucostea855 a răspuns:

Tu ce religie ai baiete? Ce treaba ai cu martorii?

| serenityxx a răspuns:

După minciunile propagate.

| anonim_4396 explică (pentru serenityxx):

Adevar graiesti.