| Dobre_Alex_1995 a întrebat:

E pacat sa te masturbezi in ziua in care te-ai impartasit?

19 răspunsuri:
| neutrino a răspuns:

Nu, dar trebuie sa ai dezlegare de la preot!

Răspuns utilizator avertizat
| suntserios a răspuns (pentru neutrino):

Foarte tare asta, dezlegare la masturbare... lol

| Oana92 a răspuns:

Biserica spune ca masturbarea in sine e pacat, deci da, e pacat sa te masturbezi in ziua in care te-ai impartasit!

| Alcyon a răspuns:

Nu poti sa te abtii si tu o saptamana?

| AliGab a răspuns:

Este pacat sa te masturbezi oricand, nu numai dupa ce te ai impartasit, in saptamana mare sau de sarbatori. Daca ai acest pacat (al malahiei se numeste) este bine sa il spui preotului la care te spovedesti (fara nicio rusine ca el nu poate spune la absolut nimeni ceea ce ii recunosti tu in spovedanie) si sa astepti dezlegare de la el pentru Sf Impartasanie. Daca dansul iti da voie sa te impartasesti, te impartasesti, dar incerci ca macar in ziua aceea si cateva zile dupa aceea sa te abtii, daca nu iti da dezlegare la Sf Impartasanie atunci nu te impartasesti. De dorit este sa te lasi de tot de acest pacat, dar fiecare sigur are vointa mai multa sau mai putina. Vorbeste cu preotul intre 4 ochi la spovedanie si el te poate sfatui cel mai bine ce este de facut. Spor in cele bune

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Da, iti pica penisul si se duce-n IAD.
Da-i frate drumu' daca nu te poti abtine, da-o-n **** de religie ca promoveaza numai mizerii. Gandeste-te ca din punct de vedere religios e pacat sa faci sex inainte de casatorie. Daca tu te-ai casatori la 30 de ani atunci ar insemna ca trebuie sa ramai virgin pana la varsta aia. Tare-s curios daca preotul de la mine din sat sau profii mei de religie au respectat asta. Eh, sa fim seriosi. Nu statea proful de religie fara sex pana la 34 de ani nici daca i se promiteau aripi de inger.

| DanielVălean a răspuns:

Nu poti rezista nici macar ziua aceea?

| Andrei258 a răspuns:

Da este pacatadica mergeti la spopvedit marturisiti pacatele si le faceti din nou imediat

| trixiiie a răspuns:

Dacă tu crezi într-adevăr în dumnezeu, religie, împărtășanie, da, este. Dacă nu, nu știu de ce te-ai mai împărtășit.

Și, din punctul religiei de vedere, păcat e să te masturbezi oricând, să faci sex înainte de căsătorie, să faci sex de sărbători cred etc... etc... etc.

| RexCuParuCret a răspuns:

Ce rost mai vezi in impartasanie sau in spovedanie atata timp cat tu faci pacate le zici si te intorci direct la ele e clar ca nu te ajuta cu nimic...

| VerdeLila a răspuns:

Masturbarea este considerata pacat de catre biserica ortodoxa.

| JeStieKungFuDaNuStieKarate a răspuns:

Daca i-ai spus preotului ca te-ai masturbat, da, este pacat laughing

| alexanonimu a răspuns:

E saptamana mare prietene abtine-te si tuwinking

| Cupcake a răspuns:

Nu vreau sa fiu rautacioasa sau ceva, dar tu ce crezi? O fi pacat? Nu cred ca intrebarea ta are vreun sens sa se afle aici. Cu cea mai mare sinceritate.

| zoltan119 a răspuns:

Uhm...masturbarea este un pacat din start, indiferent de zi, in fiecare zi

| Electro622 a răspuns:

Hai ma frate laughing, cum sa te masturbezi dupa ce te-ai spovedit si impartasit laughing)).
Nici macar o sapt nu poti sa astepti? Oricum, din punct de vedere religios este pacat sa te masturbezi oricand, dar poate e mai grav dupa ce te-ai impartasit.

| Ciobanu_Liviu_1991 a răspuns:

laughing) eu zic sa mai o lasi mai usor cu laba ca iti vor cadea oole