| Doarof3 a întrebat:

Este păcat să te convertești la o altă religie? De exemplu de la ortodocși la penticostali
Am o temă pentru mâine și vreau cât mai multe detalii despre această convertire.Mulțumesc

33 răspunsuri:
| Mayar a răspuns (pentru Holiday):

Daca ai catusi de putina, istorie, ai sti ca sunt diferente enorme. N inteleg cum de pretinzi ca esti o persoana logica si intelectuala, cand nu ai cunostinte minime...

| Delmo_Catalin_1984 a răspuns:

De ce ai schimba o prostie cu o alta prostie si mai mare! Sensul religiei este iluzoriu, opium pentru popoare, sare in ochii prostilor.

| BleajeAndreiCezar a răspuns:

Da, este hula impotriva sfantului duh, te lepezi de trupul lui hristos de biserica, una sfanta soborniceasca si apostoleasca biserica, biserica de 2000 de ani ortodox inseamna drept credincios biserica care a ramas la fel ca la cele 7 sinoade ecumenice, nu exista mantuire in afara biserici ortodoxe.