| asasaasa a întrebat:

Exista crime in Biblia? se promoveaza uciderea de catre Isus?--http://www.youtube.com/watch?v=RBN4oxbieZw

16 răspunsuri:
| M25M a răspuns:

De catre Isus nu, dar in Biblie sunt crime si instigari la crime vezi VT.

| asasaasa explică (pentru M25M):

Biblia este scrisa din cuvantul lui Isus...

| M25M a răspuns (pentru asasaasa):

Biblia este cuvantul lui Dumnezeu.

| robroy a răspuns (pentru M25M):

Si vechiul testament e toata Biblia nene M25M?

| M25M a răspuns (pentru robroy):

Daca vei citi toata Biblia vei vedea ca nu se promoveaza crima --- Asta este afirmatia ta. Acum, Biblia este formata din VT si NT, iar daca o citesti pe TOATA inseamna sa citesti atat VT-ul cat si NT-ul, iar avand in vedere ca in VT gasesti crime si instigari la crime afirmatia ta este falsa.

| robroy a răspuns (pentru M25M):

Daca citesti Biblia ca pe orice carte este doar o poveste si cam atat am de zis, noapte buna.

| M25M a răspuns (pentru robroy):

Mda...realitatea este suparatoare si alegi raspunsul ambiguu si evaziv.
Noapte buna si tie!

| M25M a răspuns:

Nu are relevanta raspunsul tau deloc.
Poate te-a deranjat partea a doua, cea legata de Isus care nu cunosc sa fie temenica insa in Bibile sunt mentionari de crime facute de Dummezeu sau instigari la violente si crime facute de acesta.
Atitudinea ta e putin cam...

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Cerost are intrebarea ta despre domnul pacii? ei insusi a intrebat pe irod cand insusi a fost intrebat; esti tu fiul lui Dumnezeu? de la tine insuti spui asta? ori de la altii? ce intrebi tu? si despre cine? despre cel ce a spus sa ne iubim dusmanii? si daca cineva ne da o palma sa intoarcem si obrazul celalalt? si cine vrea sa ne ia haina, sai dam si camasa? pai esti de o nesimtire fara seaman, sa pui asemenea intrebare in saptamana luminata.sa te ierte cel de sus.eu te iert da nu uit.

Răspuns utilizator avertizat
| RuxandraBianca a răspuns:

Daca tu ascutii toti ateii te duci cu ei direct in iad! e un pacat asa mare sa gandesti asa ceva! e cea mai mare prostie din lume! ISUS promoveaza dragostea! El a murit pentru noi, ca sa putem fi cu EL in cer:,, sa va iubiti unii pe altii cum v-am iubit Eu,,. te rog pune mana pe o biblie si citeste din evanghelii. daca nu o faci sau daca zici ca spun doar baliverne, cand iti vei da seama ca am avut dreptate o sa fie prea tarziu.

| мιнαɛℓα36 a răspuns (pentru RuxandraBianca):

Draga mea, daca o luam asa, tine minte toata viata si cuvintele astea:

"Înteleptul e fericit si în iad, prostul se chinuie si-n paradis..."

| robroy a răspuns:

Daca vei citi toata Biblia vei vedea ca nu se promoveaza crima

| M25M a răspuns (pentru robroy):

Vechiul Testament te contrazice.

| Danaberciu a răspuns:

Te auzi?! Crima si invidia e de multa vreme, de la Cain si Abelwinking Dar faza cu promovarea...e destul de jignitor!