| anonim_4396 a întrebat:

Existenta. Binecuvantare sau blestem?

15 răspunsuri:
| XxXBlackVampireXxX a răspuns:

Cred ca putin din ambele.

| Angel0 a răspuns:

Binecuvântare ca sa-ti ispășești păcatele din alte existente.

| DrunkenRat a răspuns:

Un mod crud de a trata o persoana este sa-i fluturi prin fata ceva ce nu poate avea(eternitatea, in contextul actual).

| n0matterman a răspuns:

Sansa.

| DomineRex a răspuns:

Blestem pentru ca nu este eterna, iti da sa gusti putin, iar apoi mori.

| anonim_4396 explică (pentru DomineRex):

Fi multumit ca ai una

| Shinto a răspuns:

Unica sansa de a sti cine suntem cu adevarat.Deci,binecuvantare.

| Holocaust a răspuns:

Momentan aş tinde spre blestem. Puţine sunt momentele în ziua de azi, când poţi spune că existenţa ta e o binecuvântare.

| CandyTetris a răspuns:

Eu una vreau sa zic blestem.La urma-urmei, puteam fi toti in rai, puteam trai toti in pace.Nu era nevoie de tot teatrul asta penibil la care noi ii spunem "viata"...Din pacate nu prea ai ce sa-i faci, you make the best of it, te binecuvintezi singur prin alegerile tale si nu poti decat sa speri ca pana la final ai facut mai multe alegeri corecte decat gresite si ca nu se termina tot intre 4 lemne ingropat sub 3 metrii de lut...

| eliaclodia a răspuns:

Nimic nu e gratis!

| PsychoDreamer a răspuns:

Fiecare isi alege varianta potrivita, dar nu uita ca tu esti creatorul propriei vieti. pentru mine viata e binecuvantare.

| Kitty20 a răspuns:

Binecuvantare...

| imale a răspuns:

Binecuvantare pentru inteligenti si blestem pentru cei care nu gandesc la ce urmeaza dincolo.

| Barcecruz a răspuns:

Binecuvantare - dupa moarte Blestem- in timpul vietii.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Viata este unicata mai ales ca e doar una si trebuie suntem obligati so iubim, sa traim fiecare zi ca pe ultima, pentru tine ce e?