| navarre a întrebat:

Http://www.youtube.com/watch?v=EdjUfXMCOJc
Ispitit de necuratu'!?
Ba da'tare-i necuratu' asta pe care da vina!
E mai,,tare" si ca popa! Buna scuza, NU?
Tine foarte bine la indobitocitii religios!
Bravoooooooo!

Răspuns Câştigător
| DyNo a răspuns:

Pai buna scuza asta cu "ispita". Pai asa ma duc si eu sa arunc cu namol pe strazi, zic ca am fost ispitit de "necuratu"... ma crede cineva? Normal ca nu, toti o sa zica ca-s nebun si ca asa ceva ( "necuratul" ) NU exista. Oare pe popa de ce il cred.
"Tine foarte bine la indobitocitii religios!" - normal ca tine, sa-i vezi pe aia de pe la tara, care nu stiu cat fac 2+2, si care abia stiu sa vorbeasca, zici ca sunt niste marionete ale religiei. Stii care-i faza cea mai tare? Ei nici macar nu cunosc documentele pe care se bazeaza religia lor, cum sa le stie daca abia stiu sa citeasca. Spun si ei ca teoria creationista este relevata divin si toate cele, pentru ca asa le-a spus la TV nu stiu ce popa. Uite aici o pagina de pe blogul meu, in care scrie despre harul unui preot, acela al vorbi.
http://dynoclub.blogspot.ro/2012/09/preoti-care-abereaza.html

11 răspunsuri:
| EmaS a răspuns:

Preotii sunt si ei oameni. Daca nu vegheaza si nu raman in credinta pot sa cada in ispita diavolului.Stim ca firea lupta impotriva Duhului.De aceea avem nevoie de puterea Duhului Sfant in viata noastra ca sa ne putem impotrivi poftelor firii pamantesti.

Răspuns utilizator avertizat
| LoveToHate a răspuns:

Jalnic!

Răspuns utilizator avertizat
| Miauti a răspuns:

Ce vrei bre dorea si el la gaurica ca na... a tinut post o zi.

Oricum ii da bani la marele popa si va mai ramane inca 70 de ani.

Răspuns utilizator avertizat