| Dorugar a întrebat:

In Deuteronom 13.1 vedem ca Dumnezeu cunoaste viitorul, motiv pentru care le cere coreligionariloi Lui sa-i ucida pe cei ca si Isus Christos, care fac minuni pentru a fi luati drept Dumnezeu.
In continuare in versetele ulterioare Dumnezeu le cere coreligionarilor sai, sa-i ucida si pe cei care il urmeaza pe cei ca Isus Christos?
Credeti ca si aceasta prorocire se va implini?

5 răspunsuri:
| EmaS a răspuns:

Vedem ca Dumnezeu ne spune:,, Acesta este Fiul meu preaiubit de El sa ascultati!''

| Dorugar explică (pentru EmaS):

Ii zice Dumnezeu chestia asta lui Isus?
\Hahahahaha!
Ce minciuna!
Eu cred ca iarasi l-ai confundat pe Dumnezeu cu analfabetul primitiv si imputit pe nume Ioan, Luca sau Matei!

| EmaS a răspuns (pentru Dorugar):

Căci El a primit de la Dumnezeu Tatăl cinste şi slavă, atunci când, din slava minunată, s-a auzit deasupra Lui un glas care zicea: „Acesta este Fiul Meu preaiubit în care Îmi găsesc plăcerea."

| sunrises a răspuns:

Şi de atunci, coreligionarii tăi îi vânează permanent pe creştini, nu-i aşa?

Şi au mai pus şi bazele celor mai distructive 3 secte care au ca scop distrugerea creştinismului, aşa este sau nu?

| Dorugar explică (pentru sunrises):

NU! Nu este asa! Asta din cauza ca eu fiind ateu nu am coreligionari, iar pe de alta parte istoria ne invata ca nu a fost nicio alta institutie mai bicisnica si mai crtiminala in intreaga istorie a omenirii decat biserica crestina!
Iar daca ar fi dupa mine nu as distruge crestinismul, ci l-as INTERZICE total, asa cum este azi interzis fascismul, care era un mic puisor fata de mama sa biserica crestina!