| anonim_4396 a întrebat:

In privinta nedumeririi pe care o aveam: cred ca voi alege casatoria. Insa as dori ca pe viitor sa fac cat mai multe campanii de caritate. Ce voi face daca persoana iubita nu le va accepta?

8 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Le faci singur... care e problema?

| TrăieşteClipa a răspuns:

Citeste povestea drobului de sare de Ion Creanga.

| Florin9Florin9 a răspuns:

Caută o persoană care să fie de acord cu asta și poate chiar să te ajute, pentru a nu ajunge într-o asemenea situație mai dificilă.

| AnonimSuprem1 a răspuns:

Trebuie sa faci in asa fel incat sa le fie bine tuturor (si sotiei si sarmanilor).

| AIexandraTPU a răspuns (pentru AnonimSuprem1):

Este fata.
Si daca este crestina va face caritate rudelor, ca sa se dea mare.
Ai numai raspunsuri irelevante.
Data viitoare te rog sa fii mai atent.
O zi buna.

| ViataMoarte a răspuns (pentru AIexandraTPU):

Acele fapte bune nu vreau sa le fac pentru a ma da mare. Vreau doar sa ma mantuiesc pe mine si, daca ma va ajyta Dumnezeu, sa ajut si alte suflete sa se mântuiasca.

| AdrianTzar a răspuns:

Nu te însoțești cu cineva care nu face asta... sau nu te va susține...

| Panasonix a răspuns:

Mai trebuie doar sa gasesti prostul care sa te ia de nevasta.
Milan este casatorit cred.