| 4b a întrebat:

Ma iertati da' tentatia fu mare...E adevarat ca mai usor ar trece o camila prin urechea unui ac decat sa priceapa un ateu ca Dumnezeu exista?

Răspuns Câştigător
| martzian a răspuns:

Sa nu mai cazi in tentatia asta... Fiecare om are posibilitatea de a pricepe ca Dumnezeu exista. Ateii nu sunt cu nimic mai prejos, iar lupta asta surda atei-teisti nu face bine nimanui.

62 răspunsuri:
| Mădă0611 a răspuns:

Nu zic ca ateism = stiinta, neaparat, dar daca ateism inseamna ne religie si stiinta acelasi lucru, se pare ca e o legatura pe acolo. Si apoi, daca voi nu sunteti de acord cu ce zic oamenii de stiinta, de ce ati folosi ce creeaza ei? thinking Voi contraziceti biologii si chimistii, dar folositi medicamente, e cam ca si cum as purta matanii si tot felul de lucruri religioase, ba mai mult, unii credinciosi spun ca tehnologia e lucrul diavolului, de ce va folositi de ea?

| Jonykaeuu a răspuns:

Da...sigur ceva degenul dar poate poti sa il faci pe ateu sa si castige credinta