| anonim_4396 a întrebat:

Mă puteți ajuta să înțeleg următoarea chestie? Am 15 ani și nu înțeleg de ce unii "bărbați" abuzează sexual femeile, pun în ghilimele bărbați pentru că un bărbat adevărat nu ar face asta. Acest fenomen mă deranjează auzind tot timpul de el la televizor. La fel de rău mă deranjează și prostituția, nu înțeleg de ce bărbații cred că femeile vor să se prostitueze! În primul și al doilea război mondial militarii rapeau femei și puneau să se prostitueze!
De ce sexul înnebunește oamenii în acest mod? Îi transformă în animale!
Toatele relele pornesc de la sex! Credeți că situația o sa se schimbe în bine sau bărbații se vor lăsa purtați de val?

Răspuns Câştigător
| StrongHeart a răspuns:

Intrebarea e pusa de asa natura sa reprezinte barbatul ca raul absolut.
Da,in razboaie asa a fost,si pe timpuri,se stie clar ca femeia a fost privita superior,insa traim in alte timpuri.
O femeie poate sa ajunga sa se prostitueze si in urma deciziilor facute in viata, nu e mereu obligata.
Exista multe cazuri in care barbatul isi scoate femeia la produs, femeia cateodata se opune cateodata nu.
Barbatii vor sex pentru ca in viata, cateodata se instaleaza monotonia cand esti insurat.
Femeile se vand(nu toate) pentru a obtine bani, bunuri materiale, droguri s-a.m.d
Sexul nu e rau in sine.
Problema e ca in timp ce animalele fac sex cu scopul de a se reproduce, omul face sex strict pentru placere in multe cazuri.
De aici apar si deviatii sexuale de tot felul si deviatii de comportament.
Nu ar trebui sa investesti prea multa energie in lupta asta morala contra barbatilor care isi abuzeaza femeile pentru ca nu o sa schimbi tu lumea.Asa e omu de la natura, desfranat.
Se intampla in lume multe lucruri de care vorbesti tu, insa televizorul are ca scop sa mai si indobitoceasca lumea.
Sunt atatia barbati capabili sa aiba o relatie normala, blanzi, intelegatori si in acelasi timp puternici fizic si mental si sunt femei inteligente care nu se gandesc numai la sex.Sunt cazuri fericite de casnicie si atatia oameni normali si fericiti dar pe aia n-o sa ii arate la televizor, mai bine arata ceva senzational.
In concluzie, orice padure cu uscaturile ei, nu lua in seama.Fii tu un exemplu pentru ceilalti mai bine!

3 răspunsuri:
sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Toatele rele pornesc de la sex!
Dovada!

| Digikey a răspuns:

Probabil ca tot asta se intrebau la 15 ani si violatorii respectivi.

| ToiDavid a răspuns:

Asta e o intrebare la care nu prea putem raspunde noi cei "normali" si chiar nu stiu ca e vreo explicatie exacta pe langa faptul ca acei oameni au probleme mintale