| DanionM a întrebat:

,,Majoritatea oamenilor îşi întrebuinţează o mare parte din viaţă pentru a-şi face cealaltă parte nefericită"

Cum este oare posibil să le dea cu virgulă, să nu-şi poată alege corect priorităţile?

Răspuns Câştigător
| M25M a răspuns:

Pentru ca nici noi nu stim ce vrem cu adevarat, ne stabilim sa-i zicem un scop superficial si de cele mai multe ori material pe care il urmarim iar cand il atingem constatam ca nu suntem indepliniti, ca poate nu era ceea ce vroiam cu adevarat, insa ne revenim imediat cand ne propunem un alt scop iar procesul continua. De multe ori credem ca vrem ceva insa nu stim cat de real cat de necesar si cat de adevarat este acel ceva, doar cand il obtinem ne putem da seama.

P.S. Poti te rog sa imi spui autorul citatului, daca nu este creatie proprie?

Răspuns utilizator avertizat
| M25M a răspuns (pentru DanionM):

Multumesc.

3 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Voltaire spunea:"Jumatate din viata ne cheltuim sanatatea pentru avere, iar cealalta jumatate, averea pentru sanatae". Este cam acelasi lucru.