| Andreasx a întrebat:

Mama mea a murit si as fi vrut sa stiu cum sa procedez cand ii fac pomana de 3 saptamani.Voi face pachete pe care le voi imparti si coliva.Trebuie sa merg cu ele la biserica? cat trebuie sa platesc preotului sa le slujeasca sau cum se procedeaza?

2 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Condoleante! Dumnezeu s-o ierte si s-o pomeneasca pe mama ta intru Imparatia Lui!

| ydaniel02 a răspuns:

Tu trebuie sa vorbesti cu preotul din zona si sa spui ca vrei sa faci parastas.Nu este un tarif pus(il intrebi pe el cat sa-ti ia)si te duci la biserica cu 2 colaci mari, o farfurie cu coliva si o sticla de vin(si pomelincul-foaia cu numele mortilor