| anonim_4396 a întrebat:

O întrebare pentru atei.Sunteţi 100% siguri ca nu exista dumnezeu?

14 răspunsuri:
| Inferno a răspuns:

De omnibus dubitandum est.

| Zenicide a răspuns:

Nu.

| Thunderstruck a răspuns:

Dumnezeul biblic sunt 10000% sigur ca nu exista, dar un zeu panteist/deist nu exclud in totalitate.

| LoveToHate a răspuns:

Normal,altfel nu s-ar numi "atei". Intrebarea ta e penibila, e ca si cum ai intreba:"Sunteti 100% siguri ca porcul nu are aripi?"

| M25M a răspuns:

Nu neg ca este o posibilitatea ca o entitate creatoare(nu neaparat Dumnezeu) sa existe insa nu prea cred in probabilitatea acesteia.

| dragos9234 a răspuns:

Nu chiar.

| 1libercugetator1 a răspuns:

100% convins ca e imposibil sa existe orice fel de creator teist, deist, panteist, e ilogic nu apare din nimic zeii

| Qinz a răspuns:

Niciodata nu poti fi sigur 100% de cevahappy

| Ƨirenia a răspuns (pentru Qinz):

Ba eu is 100% sigura ca ma voi pisa in urmatoarele 5 minute thinking

| LoveToHate a răspuns (pentru Qinz):

Dupa raspunsul tau consider ca nu esti 100% sigur ca pasarile nu au dinti.

| Qinz a răspuns (pentru LoveToHate):

Ma refeream in special la ceva mai presus de o pasare cu dinti, mam grabit sa raspund si mai inteles gresit...

| CLAUDIUBRETT a răspuns:

Intrebare capcana. raspunsurile nu-ti vor fi de folos!

| MiSaeng07 a răspuns:

Nu sunt sigur ca nu exista dumnezeu... dar sunt sigur ca nu are o putere atat de mare pe cat cred cei ce se inchina lui.

| CLAUDIUBRETT a răspuns (pentru MiSaeng07):

Ti se va face dupa credinta ta!