| Dorugar a întrebat:

Oare cum va explicati faptul ca Dumnezeu si-a incredintat Cuvantul Sau (devenit religie), unor ucigasi ca Moise, Mahomed sau Apostolul Pavel (cel care a intemeiat crestinismul in numele lui Isus)?
Oare Dumnezeu nu putea sa-si aleaga oameni morali pentru a le transmite Cuvantul Sau?
Sau credti ca a facut-o intentionat pentru ca El stia ca Legea lui trebuie impusa prin milioane de omucideri, asa cum ne dovedeste clar istoria crestinismului sau a islamului?

11 răspunsuri:
| costis a răspuns:

Hopa'sa. Tata lumea zicea ca-i fi vreun evreu razvratit0 Daca si Moise e ucigas teza e evident falsa. Se vede ca esti doar un tartan care se vantura printre biti

| relian a răspuns (pentru costis):

Dar cum te numesti atunci cind iti conduci oamenii spre a elimina alte triburi, a le lua nevestele, bunurile si etc? Cumva esti numit erou? Bine daca nu ai citit nici o fraza din biblie ce sa spui si tu, ce auzi de la radio sant.

| Dorugar explică (pentru costis):

Sa fi un "tartan" (cuvant care vine din germanul "untertan" si inseamna sa fi supus al unei monarhii germane = civilizatie, este ceva mult mai pozitiv decat sa fi un costica de Strehaia cu vanturi in cap in loc de istorie si cultura

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Crede-ma ca nici tu nu stii ce intrebi, cum o sa intelegi raspunsul?

| Dorugar explică (pentru anonim_4396):

De unde stii tu, ce stiu eu sau nu? Esti cumva Dumnezeu? Sau nu cumva o fi si asta tot pe baza de credinta a proasta ca religia?

Răspuns utilizator avertizat
| mihaict19 a răspuns:

O intrebare aiurea ca si cum ai intreba "cine a fost primul oul sau gaina "

| Dorugar explică (pentru mihaict19):

La nivelul asta ai ramas?
Atunci nu ma mir ca nu te duce mintea sa raspunzi la intrebare