| soimos a întrebat:

Oare din ce cauza Modelul Crestin si faptele Bisericii crestine au slujit ca model Marilor Criminali ai omenirii?

De ex. Stalin era preot de profesie, sef de promotie a seminarului teologic de la Gori.
Hitler se credea Mantuitorul venit sa aduca Imparatia(Reichul) de 1000 de ani,
Iar Mao a avut chiar Biblia lui proprie numita Biblia lui Mao!

Deci acesti mari criminli ai omenirii au avut cu totii ceva in comun, si anume modelul religios!
Oare o fi acest model un model Diabolic?

Răspuns Câştigător
| qTe a răspuns:

Pai hai sa iti explic, eu nu cred in nimic deoarece dupa mine eu cred ca preotii au refacut biblia, deoarece ei nu au vrut sa se afle anumite lucruri. Papa Nu A Vrut Sa Fie Difuzat La Televizor Filmul Codul Lui Da'Vinci... De ce?
Deoarece in acest film se presupune ca Iisus are un copil, si in cina cea de taina iisus era cu maria magdalena zis sotia lui. In fine eu am ajuns la concluzia sa nu cred in Dumnezeu, (doar cand mi se va arata) Vizioneaza filmul " Codul lui Da'Vinci "

| soimos explică (pentru qTe):

Am vizionat filmul, fii fara grija!
Zice si Dan Brown cate ceva, dar nu atinge esentialul, si anume ca Isus Christos =Lucifer = Diavolul!
Si asta nu o zic eu, ci este scris in Biblie.
Amanunte suplimentare gasesti pe forumul meu!

| MortemAeternum a răspuns (pentru qTe):

Acea carte este pura fictiune.

4 răspunsuri:
Răspuns utilizator avertizat