| Grims a întrebat:

Oare din ce cauza oamenii nu accepta si nu constientizeaza faptul ca si ei sunt Dumnezei?
Chiar si Dumnezeu in Biblie spune in Geneza chiar de 2 x ca Omul a devenit Dumnezeu ca El, ba chiar si Isus intareste acest lucru in Corinteni, ca sa nu mai vorbim de realitatea care ne arata clar ca societatea dezvoltata este mult mai Dumnezeu decat chiar Dumnezeul din Biblie!

18 răspunsuri:
Răspuns utilizator avertizat
| Maxim96 a răspuns:

Unul este Dumnezeu!

| Grims explică (pentru Maxim96):

Una este si Ashera!
Adica mama lui Dumnezeu!

| Grims explică (pentru Maxim96):

Si probabil vrei sa te cred pe tine ca te crezi atotstiutor, si nu pe Dumnezeul din Biblie care are alta parere decat ai tu?

| Grims explică (pentru Maxim96):

FALS!
Pina si in Biblie este vorba de mai multi Dumnezei!
Si tu ce faci vrei sa-l contrazici pe Dumnezeu care a spus ca si Omul a devenit un Dumnezeu?

| Maxim96 a răspuns (pentru Grims):

Eu cred in Dumnezeul cel adevrat!

| Maxim96 a răspuns (pentru Grims):

Omul poate fi indumnezeit, dar nu poate fi Dumnezeu.
Dumnezeu este Unul.

| Grims explică (pentru Maxim96):

FALS!
Tu ca si crestin NU ai niciun Dumnezeu, cu atat mai putin unu adevarat!
Daca aveati un Dumnezeu va scria ala o Biblie a voastra si nu mai trebuia sa furati Biblia evreilor!

| Grims explică (pentru Maxim96):

Tu nu intelegi ca pina si in Biblie este vorba de mai multi Dumnezei?

| Maxim96 a răspuns (pentru Grims):

Vechiul si Noul Testament avem.

| Maxim96 a răspuns (pentru Grims):

Da-mi versetul unde scie asta!

| kira30 a răspuns (pentru Grims):

Si ma-sa Asherei cine este?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Oamenii sunt muritori. Au puteri și cunoștință limitate.

Dumnezeu nu.

| Grims explică (pentru anonim_4396):

Si atunci din ce cauza afirmi tu si altii ca tine ca Isus A MURIT pe cruce, ca doar e nemuritor, nu-i asa?
Sau te cam incurci in minciuni?

| anonim_4396 a răspuns (pentru Grims):

Isus a luat asupra lui natură umană, altfel n-ar fi putut muri.

| Grims explică (pentru anonim_4396):

Isus nu si-a luat nimic!
El a avut o mama din care s-a nascut ca orice alt copil!
Sau tu crezi ca un Rabin evreu de religie mozaica poate fi Dumnezeul crestinilor fara sa aiba nimic in comun cu crestinismul?

| anonim_4396 a răspuns (pentru Grims):

Cred că nu avem măcar un punct comun în discuția asta, deci mă opresc aici. happy