| RAY a întrebat:

Pe ce criterii isi cauta o crestina barbatul potrivit bibliei? sau barbatul?

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Conform bibliei, in Levitic 27:1-7 Domnul a zis catre Moise:" De va făgădui cineva să-şi afierosească sufletul său Domnului, preţuirea ta să fie aşa: Preţul pentru un bărbat, de la douăzeci până la şaizeci de ani, să fie cincizeci de sicli de argint, după siclul sfânt."
Dupa un calcul matematic, cu ajutorul unui calculator fiindca eu am fost praf la matematica, reiese ca 50 sicli de argint×14, 54g(atat cantarea un siclu)=727g
727×1,50 lei(atat costa un gram de argint)=1090 lei.
Asadar, caut un "Moise", ii platesc o masa la un restaurant, in valoare de 1090 lei si ii cer sa-mi caute un prost care sa ma duca la altar si sa ma iubeasca pana ce moartea lui ne va desparti.El trebuie sa se ocupe de toate detaliile.
Criteriu? Da, sa aiba casa, masina si un loc de munca stabil(pe al meu nu prea ma pot baza).

| SG1995 a răspuns (pentru anonim_4396):

Si sa fie habotnic religios.

3 răspunsuri:
| Cannibal a răspuns:

1. Primul criteriu : bataie e rupta din rai.
O porție de bataie in fiecare zi.
2. Să fie sărac dar bogat cu sufletul.

| gabriela2201 a răspuns:

Eu zic in primul rand sa fie sigura ca nu e injosita,batuta,umilita. Biblia spune mai mult pe ce criterii e aleasa femeia, ca atunci femeile nu puteau alege ele ce vroiau. Si da, in ziua de azi niciun loc de munca nu mai e sigur, asa ca asta nu poti pretinde de la nimeni, dar capacitatea si intelegerea de a trece peste greutati fara sa ii sari celuilalt in cap, da