| Mariushgv a întrebat:

Pot sa ma imapartasesc si sa ma spovedesc daca am tinut post doar o zi?

6 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Cine stie cat ai tinut tu post?

| Steregoi a răspuns:

Ritualul spovedaniei nu are nici o legatura cu credinta cu cainta cu cunostinta.

| milan9 a răspuns (pentru Steregoi):

Ba are legatura, dar probabil doar pentru cine mai deschide si Biblia si mai urmareste si practicarea (neintrerupta) in 2000 de ani de crestinism a tainei spovedaniei:
Ioan 20, 22: "Şi zicând acestea, a suflat asupra lor şi le-a zis: Luaţi Duh Sfânt; Cărora veţi ierta păcatele, le vor fi iertate şi cărora le veţi ţine, vor fi ţinute. "

| Steregoi a răspuns (pentru milan9):

Asa da, are legatura.

| Panamax a răspuns:

Eu tin post de ani de zile (sunt vegetarian si am intoleranta la lactoza deci nici lapte sau branzeturi nu consum), iar tu faci pe tine pentru o zi?
rolling on the floor