| WarriorsOfJesusLuptatoriPentruHristos a întrebat:

Președintele SUA Donald Trump a transmis un mesaj alarmant pe contul său de pe Twitter, în care anunță Rusia că Statele Unite sunt pregătite să tragă cu rachete spre Siria. https://stirileprotv.ro/......rusia.html
Cat de aproape credeti ca este venirea Domnului Iisus Hristos?

Răspuns Câştigător
| ReadyForTheRapture a răspuns:

Cu siguranta extrem de aproape, Isus va veni sa-si ia biserica acasa. Pentru cei orbi, care nu vor sa vada ceea ce se intampla in fata ochilor lor, acest canal va poate ajuta https://www.youtube.com/user/TheRevivalNow/videos. ReadyForTheRapture?!

23 răspunsuri:
| RAY a răspuns:

Bogdane iar scrii aiureli, aveam speranta ca te trezesti la realitate dar vad ca esti fara de speranta

| SG1995 a răspuns:

La fel de aproape cam ca acum o mie de ani, cand ciuma facea ravagi in Europa.

| mentholinks a răspuns:

Mai este foarte mult timp, poate mii de ani. Nici macar primul semn din Apocalipsa nu s-a petrecut inca.

Răspuns utilizator avertizat
| Mclaren12 a răspuns:

Jîdanii vor sa cauzeze al treilea razboi mondial ca sa-si instaureze statul comunist global si tu te intrebi cand o sa vina jîdanul biblic? Se pare ca voi crestinii faceti degeaba umbra pamantului.

Răspuns utilizator avertizat
| WarriorsOfJesusLuptatoriPentruHristos explică:

„Înainte de toate, să ştiţi că în zilele din urmă vor veni batjocoritori plini de batjocuri, care vor trăi după poftele lor şi vor zice: „Unde este făgăduinţa venirii Lui? Căci, de când au adormit părinţii noştri, toate rămân aşa cum erau de la începutul zidirii! Căci înadins se fac că nu ştiu că odinioară erau ceruri şi un pământ scos prin Cuvântul lui Dumnezeu din apă şi cu ajutorul apei şi că lumea de atunci a pierit tot prin ele, înecată de apă. Iar cerurile şi pământul de acum sunt păzite şi păstrate, prin acelaşi cuvânt, pentru focul din ziua de judecată şi de pieire a oamenilor nelegiuiţi. Dar, preaiubiţilor, să nu uitaţi un lucru: că, pentru Domnul, o zi este ca o mie de ani, şi o mie de ani sunt ca o zi.Domnul nu întârzie în împlinirea făgăduinţei Lui, cum cred unii; ci are o îndelungă răbdare pentru voi şi doreşte ca niciunul să nu piară, ci toţi să vină la pocăinţă. Ziua Domnului însă va veni ca un hoţ. În ziua aceea, cerurile vor trece cu trosnet, trupurile cereşti se vor topi de mare căldură, şi pământul, cu tot ce este pe el, va arde. Deci, fiindcă toate aceste lucruri au să se strice, ce fel de oameni ar trebui să fiţi voi, printr-o purtare sfântă şi evlavioasă aşteptând şi grăbind venirea zilei lui Dumnezeu, în care cerurile aprinse vor pieri, şi trupurile cereşti se vor topi de căldura focului? Dar noi, după făgăduinţa Lui, aşteptăm ceruri noi şi un pământ nou, în care va locui neprihănirea. De aceea, preaiubiţilor, fiindcă aşteptaţi aceste lucruri, siliţi-vă să fiţi găsiţi înaintea Lui fără prihană, fără vină şi în pace." (2 Petru 3:3-14)

| WarriorsOfJesusLuptatoriPentruHristos explică:

Când veţi auzi despre războaie şi veşti de războaie, să nu vă înspăimântaţi, căci lucrurile acestea trebuie să se întâmple. Dar încă nu va fi sfârşitul.

| RAY a răspuns (pentru WarriorsOfJesusLuptatoriPentruHristos):

Când veţi auzi despre războaie şi veşti de războaie, să nu vă înspăimântaţi, căci lucrurile acestea trebuie să se întâmple. Dar încă nu va fi sfârşitul.

bogdy razboaiele tot voi crestini le faceti

| WarriorsOfJesusLuptatoriPentruHristos explică (pentru RAY):

Nu toti crestinii sunt falsi si noi nu trebuie sa judecam, judecata este a lui Dumnezeu happy

| RAY a răspuns (pentru WarriorsOfJesusLuptatoriPentruHristos):

Bogdy nu am scris asa ceva man

| RAY a răspuns (pentru WarriorsOfJesusLuptatoriPentruHristos):

Https://www.youtube.com/watch?v=N-nBILTwoMI

vezi bogdy cum crestini se critica singuri intre ei

| WarriorsOfJesusLuptatoriPentruHristos explică:

Dovezi sunt destule, Dumnezeu ti-a dat suficente dovezi. Tu alegi daca il respingi sau il accepti. Libere alegere.

| WarriorsOfJesusLuptatoriPentruHristos explică:

Apocalipsa 1 (8): „Eu sunt Alfa și Omega, Începutul și Sfârșitul, zice Domnul Dumnezeu, cel ce este, cel ce era și cel ce vine."
„Voi sunteţi martorii Mei – zice Domnul – voi şi Robul Meu pe care L-am ales, ca să ştiţi, ca să Mă credeţi şi să înţelegeţi că Eu sunt: înainte de Mine n-a fost niciun dumnezeu, şi după Mine nu va fi.
"Pentru ca noi nu ne uitam la lucrurile care se vad, ci la cele ce nu se vad; caci lucrurile care se vad, Sunt trecatoare, pe cand cele ce nu se vad, Sunt vesnice."
Dovada o vezi in fiecare loc unde te duci.
"19. Fiindca ce se poate cunoaste despre Dumnezeu le este descoperit in ei, caci le-a fost aratat de Dumnezeu.

20. In adevar, insusirile nevazute ale Lui, puterea Lui vesnica si dumnezeirea Lui se vad lamurit, de la facerea lumii, cand te uiti cu bagare de seama la ele in lucrurile facute de El. Asa ca nu se pot dezvinovati;"

| WarriorsOfJesusLuptatoriPentruHristos explică:

Daca ai avea dovezile necesare, nu ai fi speriata? Nu te-ai simti obligata si ai avea multa frica? Nu vei mai face pacate, toti vom crede in el. Acum te intreb, unde ar mai fi dragostea lui Dumnezeu fata de noi facand acest lucru? Unde ar mai fi iubirea si gandirea libera pe care el ne-a dat-o? Toata lumea ar crede in el, oamenii vor inebunii, la stiri vei vedea numai subiectul asta, la scoala, televizor si mai stiu eu ce. Dumnezeu ne-a dat suficente dovezi incat lumea sa nu fie speriata. Sunt mult mai multe motive, noi nu ii cunoastem voia Domnului. Daca vei cauta si vei citi mai multe, vei vedea chiar tu cate profetii si cate dovezi sunt.
Nu-l mai nega pe Dumnezeu si accepta-l pe Iisus in viata ta, toti suntem pacatosi si meritam iadul. Iisus este singurul care ne poate ierta.

| r3r3r3r3r3r3 a răspuns:

SUA este ca cea de-a doua fiara din Apocalipsa care va lupta cu toata puterea celei dintai (Vaticanul si catolicismul cu toate persecutiile lor) Dar cum s-a ridicat din pamant (asa cum spune) inseamna ca de data asta o va lua pe cale pasnica distrugandu-ne treptat din interior. Ma credeti sau nu, nici nu-mi pasa, eu asta stiu.

| rexiomaria a răspuns:

Nu stiu ce legatura are D-zeu cu Trump si Siria... rolling on the floor

| WarriorsOfJesusLuptatoriPentruHristos explică (pentru rexiomaria):

Probabil un al treilea razboi mondial este aproape. Legatura este ca trebuie sa ne caim de pacatele noastre pana nu va fi prea tarziu.