| AvalohAlyn a întrebat:

Să speram la viață după moarte?

Răspuns Câştigător
| Dhshsbshshsnsnjs a răspuns:

Da... eu zic sa speri... adică nu ai nimic de pierdut. Eu zic ca ceva după moarte tot este, atunci care e scopul vieți? De ce ne mai naștem dacă ajungem sa murim? De ce existam? De ce ne atașam de oameni, de lucruri? De ce avem emoții? De ce alergam o viața întreaga ca la sfârșit sa murim? De unde venim și încotro ne îndreptam? Legile fizici spun ca "Nimic nu se pierde, totul se transforma". Poate ca nu exista nimic după moarte, dar credință e cea mai importantă. Este un citat care m-a făcut sa regândesc lucrurile. " Dacă crezi in Dumnezeu și el nu exista, nu ai pierdut nimic, dar dacă nu crezi in el și el exista, ai pierdut tot"

6 răspunsuri:
| cristi202 a răspuns:

Nu trebuie sa speri. Vei da de ea oricum dupa moarte.

| Mayhem666 a răspuns:

Viata se numeste viata si moartea se numeste moarte, cu un motiv.

| halogen001 a răspuns:

Nu. Nimic nu e vesnic.

| Lukasssz a răspuns:

Nu

| TamplaruAnisoara a răspuns:

Sa aperam la viata dupa inviere. Pana atunci faci nani!

| Gligore2000 a răspuns:

Daca pe Pamant ai fost un fraier sa nu crezi ca se schimba ceva in Rai.
Sa nu uiti sa-ti iei cu tine diploma de la Sola scriptura.
Le-o arati la bodyguarzii de la intrare, aia cu sabii de foc.