| Garganoit a întrebat:

Sa vedem... daca dumnezeu nu are inceput asta inseamna ca a trait o eternitate si inca mai are laughing, si pamantul este creat de, sa spunem dupa biblie, 5000-10000 de ani, de ce nu credeti ca noi nu suntem doar o faza trecatoare, ceva "amuzant" in eternitatea lui dumnezu?

46 răspunsuri:
| robroy a răspuns:

Pentru El nu este timp, doar pentru noi trece timpul, doar noi masuram timpul

| OrionM6 a răspuns (pentru Mikhtarian):

Baaaa, ma omori, te rog scoate mufa de net, scazi IQ-ul tuturor de pe acest site cand postezi ceva... Te rog eu, scoate mufa, dau o bere/cafea/suc, numai dispari de aici ca imi provoci o repulsie ingrozitoare si simt o nevoie inimaginabila sa te snopesc in bataie pentru ca poti fi atat de incuiat si inchis la minte.

| Dragutza_Paloma_Bianka_1998 a răspuns:

Bai sa o luam direct stai sa vad daca ai inteles bine tu crezi ca Dumnezeu are chef de canterinca? scumpa mea de cate ori ai pus mana pe biblie? fara suparare dar acum am ajus sa cred ca biserica e confundata cu discoteca si popa cu dj.nu Dumnezeu ne a facut cum spun eu :din iubire (si acum te intrebi pentru ce? pai pentru om.)pentru ca sa iubim(nu vb trupeste si numai persoanele de sex opus ci aproapele tau)pup si Dumnezeu nu are o varsta cum nu are nici pamantul.

| CristiB93 a răspuns:

Ne-a creat ca sa nu fie singur, sa traim fericiti impreuna cu el pentru todeauna, dar omul sa rasculat impotriva sa, mancand din pomul cunoasterii, restul sti si tu mai departe /...

| Garganoit explică (pentru Dragutza_Paloma_Bianka_1998):

De unde sti tu ca nu are varsta, nu mai credeti orce scrie in biblie...

| Garganoit explică (pentru CristiB93):

Serios,atunci cum se face ca nimeni nu l-a vazut, tot singur a ramas laughing

| Dragutza_Paloma_Bianka_1998 a răspuns (pentru Garganoit):

Auzi tie ti se vede creieru? atunci nu ai!

| CristiB93 a răspuns (pentru Garganoit):

Nu este singur, el este tot timpul cu noi, dar voi ateii nu vreti sa il vedeti, daca il cauti, il vei gasi.

| Dragutza_Paloma_Bianka_1998 a răspuns (pentru Garganoit):

Da atunci zi-mi tu varsta pamantului dar exacta! sau a Domnului!

| Garganoit explică (pentru Dragutza_Paloma_Bianka_1998):

Cu intrebarea asta ai dat in toata religia ta, dar sigur nu o sa realizezi de ce laughing

| Garganoit explică (pentru Dragutza_Paloma_Bianka_1998):

Nu stiu dar vreau sa aflu, asta nu inseamna ca trebuie sa cred tot ce scrie in biblie, mai ales ca a fost scrisa acum 2000 de ani

| Garganoit explică (pentru CristiB93):

Si tu il vezi/?

| CristiB93 a răspuns (pentru Garganoit):

Sigur ca da.

| asasaasa a răspuns:

Nu exista o eternitate tu ca sa o poti percepe o pui intr un context, e vb de perceptie, tu crezi ca stii totul dar nu te gandesti ca tu esti limitat la ceea ce esti, o acumulare de energie care a devenit materie si apoi om si ca u iti ei toate ideile din mediul in care traiesti

| Dragutza_Paloma_Bianka_1998 a răspuns (pentru Garganoit):

Nu-mi spune exista o varsta exacta?

| Sclipiciii a răspuns:

Deci e de-a dreptul ilogic faza cu Dumnezeu.Sunt crestina, dar incep sa ma indoiesc de credinta meaa laughing. Si sa iti raspund si la intrebare.Eu cred ca ''suntem doar o faza trecatoare'', dar fara argumente.Adica ..pff...e foarte complicat laughing! Pana la urma cu ce scop ne-a creat?